A Guinness-rekordok világnapján

London. Tegnap volt a Guinness-rekordok napja a világon: a nagy sikerű tavalyi első Guinness-nap után volt a második Párizsban, Auckland városában, New Yorkban és számos más színhelyen.

Johannesburgban a leghosszabb melltartófüzér eddigi csúcsát akarták megdönteniTASR/EPA-felvételPárizsban tegnap a jelentkezők a csókvilágrekord megdöntésével próbálkoztak a Défense központi sétányán, ehhez minden eddiginél több pár ajkainak kellett az adott percben egyszerre összeforrnia.

Az új-zélandi Auckland rekord-kergetői a legnagyobb számú lenyelt fokhagymagerezddel kívántak bekerülni a Londonban vezetett könyvbe. Egyébként Új-Zélandon, az extrém sportok Mekkájában két új világrekordot is felállítottak tegnap a zorbing nevű legújabb őrületben. Az új sport lényege, hogy egy hatalmas gömbben kell legurulni egy dombról. Zorbingban mostantól a csendes-óceáni sziget tartja mind a távolsági, mind a sebességi rekordot. Keith Kolver lett a világ leggyorsabb zorbonautája, miután 52 km/h sebességgel gurult le egy meredek domboldalon. A csúcsdöntésnél jelen voltak a Guinness Rekordok Könyve megfigyelői is – a rekordot egy rendőrségi sebességmérővel ellenőrizték. A sebességi csúcsot egy nappal azután érte el, hogy egyik társa megdöntötte a leghosszabb zorbban gurulás rekordját 570 m-es útjával.

Japánban a Giunness-napon a világ eddigi legnagyobb teaceremóniáját készítették elő, Dél-Afrikában porrá akarták zúzni a leghosszabb melltartófüzér eddigi csúcsát, Olaszországban pedig a leghosszabb egybefüggő pizza terén szerettek volna a csúcsra jutni a versenyzők.

Kanadában a legtöbb táncost akarták sorba állítani, de a leghoszszabb ideig tartó hangverseny terén is rekordot kívántak dönteni.

A londoni Westminster-hídon arra törekedtek, hogy átírják a leggyorsabban haladó iroda csúcsát, 140 kilométeres sebességgel robogva intézve az ügyeket.

„A rekorddöntés ma nyilvánvalóan népszerűbb, mint valaha, és a Guinness-könyv rekordnapjával mi tisztelgünk az erre irányuló eltökéltség előtt“ – jelentette ki Craig Glenday, a Rekordok Könyvének kiadója.

A kísérletek hitelesítésével foglalkozó szerkesztőségük, mint közölte, az elmúlt 12 hónapban nem kevesebb mint 65 ezer kérelmet kapott és 2244 rekordot ismert el, több mint kétszer annyit, mint az előző esztendőben.

A Guinness Rekordok Könyve, amely 1974 óta a Biblia és a Korán után a legnagyobb példányszámban eladott könyv, 2008-as, már előkészületben lévő kiadásában is számos új kategóriát vezet be, ezek között szerepel majd az egy lábra felhúzott legtöbb zokni, az egy perc alatt felrántott legnagyobb számú férfialsó vagy a leghoszszabb láblenyomatlánc – mindhárom ausztráliai kezdeményezésre került fel a listára.

A Rekordok Könyve a Guinness sörgyár igazgatójának a kezdeményezésére született meg 1955. augusztus 27-én, az ötlet pedig 1951-ben pattant ki Sir Hugh Beaver fejében, amikor egy vadásztársaság tagjai összevesztek azon, hogy Európában melyik a leggyorsabban repülő madár. Ki kell adni a rekordok listáját – javasolta akkor a sörgyári igazgató, és ebből a szeszélyből született meg négy év múlva a könyv, amely már akkor karácsonykor vezette a bestsellerlistát. Ma 37 nyelven jelenik meg mintegy száz országban, és már több mint százmillió példány kelt el belőle – a maga nemében ez szintén Guinness-rekord. (mti-pan, rtl-klub, afp)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?