A fiatalság nem életkor kérdése

Budapest. Halász Judit, akit nyugodtan nevezhetünk az összes korosztály kedvencének, kerek évfordulóhoz érkezett. A nagymamaszerepek azonban ezután is csak kis részét jelentik majd repertoárjának.

A Színművészeti Egyetemen még ma is emlegetik a híres, 1964-ben végzett osztályt. Sem előtte, sem azóta nem jött még össze hat olyan színésznő, mint akkor. Béres Ilona, Dobos Ildikó, Halász Judit, Polonyi Gyöngyi, Szegedi Erika, Torday Teri már másodéves főiskolásként országos hírnevet szerzett. Keleti Márton az „Esős vasárnap“ című nagysikerű filmjéhez mind a hat lányt leszerződtette. Aligha kell bizonygatnunk, hogy a felsoroltakból milyen nagyszerű színésznők lettek.

Ezúttal Halász Juditot emeljük ki közülük, aki október 7-én ünnepli a születésnapját. Bár hölgyek esetében nem illik elárulni, hogy hányadikat, de a színésznők életkora nem titok, benne van a lexikonokban. A megjelenésében ma is inkább fiatalasszonyra, mint nagymamára emlékeztető Halász Judit bizony hatvanéves.

– A fiatalság nem életkor kérdése – vallja. – Darvas Ivánt, ha ő úgy akarja, koránál húsz évvel fiatalabbnak látjuk, viszont akad olyan harmincéves kollégám, aki úgy beszél, mintha elevenen bebalzsamozták volna.

Halász Judit fiatalságát annak is köszönheti, hogy rengeteget forog gyerekek között. Sokadik gyermeklemeze jelent már meg, az ifjú publikum rajong érte. Bródy János írta számára az első gyermekdalt.

– Lekapott a könyvespolcról egy Weöres Sándor kötetet és megzenésítette a Csiribirit. Aztán pedig a Micimackót.

Halász Judit soha nem akart más lenni, csak színésznő. Furcsa módon szeretett bele a színészetbe. – Általános iskolás koromban bérletem volt az Úttörő és Ifjúsági Színházba. Ezeken az előadásokon nagy cirkuszt csaptak a gyerekek. Volt, hogy az úgynevezett ú-szöggel lőtték az intrikus színészeket. Akkor a színházat még félig-meddig valóságnak képzeltem. 1964-ben végzett a főiskolán, s az akkori szabályok szerint két évre vidékre kellett szerződni a kezdő színészeknek. Pécsre került, ahonnan egy év múlva Várkonyi Zoltán elhozta a Vígbe. Azóta is a patinás társulat tagja. Tegyük hozzá, a legrégibb még aktív művésze.

– Soha nem gondoltam arra, hogy más színházhoz menjek – jelentette ki. – Ez a pálya hullámhegyekből és hullámvölgyekből áll. Úgy érzem, számomra a Vígszínház az a hajó, amely megóv az élet viharaiban.

Minden művészi díjat megkapott, amelyre egy színész vágyhat. Nemcsak a tavaly átvett Kossuth-díjára büszke, hanem egy másik kitüntetésre, a Mosolyrendre is: őt találták a legméltóbbnak arra, hogy ezt a kitüntetést átvegye.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?