Iskolánk története 70 évvel ezelőtt kezdődött. Az 1951/52-es tanévben alakult mint a Szlovák Hajógyár középfokú ipari iskolája. A Petőfi utcai épületünket 1964 februárjában adták át. Ezt követően épült fel a kollégium és a műhelyek. Az iskola neve az évek során gyakran módosult. A Felsőfokú Ipariskola elnevezés után sok éven át az Ipari Szakközépiskola nevet használta egészen a 2018-ban felvett Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola mai elnevezésig.
Iskolánkban kezdetben csupán gépészetet oktattak, ezért manapság a köztudatban még mindig gépipariként szerepel. Az 1978/79-es tanévben nyíltak meg az elektrotechnikai osztályaink, az 1992/93-as tanévben pedig a műszaki és informatikai szolgáltatások a gépiparban szakunk. A 2021/2022-es jubileumi évben 20 osztályban 3 szakon (gépészet, műszaki és informatikai szolgáltatások a gépiparban, elektrotechnika) folytatnak tanulmányokat diákjaink. Az elmúlt években számos változás történt, ami nemcsak az itt folyó oktató-nevelő munka megreformálását jelenti, hanem az épületek külső és belső rekonstrukcióját, valamint a műszaki felszereltség megújítását is.
Több nyelvi szaktanteremmel és három multimédiás teremmel lettünk gazdagabbak, valamint az aula létrehozása széles körű felhasználást tett lehetővé, s egy színházi öltözővel és műszaki felszereléssel kiegészítve a magyar és szlovák nyelvű színjátszó kör próbáinak és fellépéseinek is teret ad. Új külsőt kaptak a folyosók, a hozzánk érkezőket fogadó előcsarnok és a szociális helyiségek is. Az iskola és a kollégium új ablakai és szigetelt, frissen festett külső falai nemcsak az épületek technikai korszerűsítéséhez, hanem külső megújulásához is hozzájárultak. A testnevelés oktatása is számos lehetőséggel bővült – a nagy tornaterem és az öltözők felújítása mellett egy új, kisebb tornaterem is szolgálja a mozogni vágyó ifjúságot, valamint az udvari betonpálya felújítása és a létrehozott többfunkciós sportpálya is tanulóink sportolási lehetőségeit gazdagítja.
A fenntartó és az egyéb pályázati lehetőségek által biztosított pénzügyi támogatás nagy részét a szaktantermek és műhelyek modernizálására fordítottuk – számos új berendezést, köztük eszterga- és marógépet vettünk, új külsőt és felszerelést kapott valamennyi laboratórium (például mérőeszközöket, Mikrotik- és FESTO-berendezéseket), s gazdagabbak lettünk a Tower TV televízió- és rádióstúdiójával. A változások nemcsak az intézmény modernizációjához járultak hozzá, hanem a kulturáltabb környezet a diákok teljesítményét és motivációját is javíthatja.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.