Fegyveres támadás érte Kína pakisztáni konzulátusát

kína konzulátus
Karacsi/Peking |

Három fegyveres megtámadta pénteken Kína konzulátusát a pakisztáni Karacsiban, tűzpárbajba keveredett az őrökkel és a rendőrséggel, megpróbált behatolni az épületbe, de lelőtték őket. Két rendőr és egy biztonsági őr is meghalt, további két rendőr pedig megsebesült - jelentették hírügynökségek rendőrségi források alapján.

"A helyzetet ellenőrzésünk alá vontuk, minden támadó meghalt, a diplomáciai személyzet sértetlen" - közölte Amír Sejk, az ország legnagyobb, több mint 15 millió lakosú városának rendőrfőkapitánya. 

A támadók gépkocsin érkeztek a konzulátus épületéhez, tüzet nyitottak az őrökre, és kézigránátokat dobtak feléjük. A konzulátusról riasztották a rendőrséget, amely körbevette a területet, és felvette a harcot a támadókkal. Ezekben az összecsapásokban halt meg két rendőr és egy biztonsági őr. A lelőtt támadók testén a rendőrök robbanóöveket találtak, és gépkocsijukban is pokolkép volt.

A kínai külügyminisztérium elítélte a támadásokat.

"Kína határozottan elítél mindennemű támadást diplomáciai missziók ellen" - jelentette ki egy pénteki sajtótájékoztatón Keng Suang kínai külügyi szóvivő, aki megerősítette, hogy a kínai konzulátus személyzete biztonságban van.

Keng elmondta továbbá, hogy a kínai fél arra kérte Pakisztánt: hozzon intézkedéseket az ott dolgozó kínai állampolgárok biztonságának szavatolása érdekében.

A kínai külügyi szóvivő sajnálatát fejezte ki a tűzpárbajban meghalt pakisztáni rendőrök miatt, és részvétét fejezte ki Peking nevében az áldozatok hozzátartozóinak.

A Beludzsisztáni Felszabadítási Szervezet nevű szakadár szervezet szóvivője telefonon jelentkezett, hogy embereik támadták meg a kínai konzulátust - jelentette az AFP hírügynökség. Az EFE spanyol hírügynökség szerint a szervezet közleményében azt állította: a támadás célja "a beludzsisztáni földön való kínai katonai terjeszkedés megfékezése volt".

A délkeleti Beludzsisztán az ország legnagyobb területű és legszegényebb tartománya, ahol a központi hatóságok hatalma korlátozott, gyakoriak a fegyveres szakadárok és az iszlamista szélsőségesek akciói.

Kína nagyon sok pénzt fektetett már a pakisztáni infrastruktúrába, iparba, mások között a beludzsisztáni bányákba, gázlelőhelyekbe, a Gvadár tengerparti városban lévő kikötőkbe.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?