Azt követően, hogy az amerikai szenátus április 23-án megszavazta, Joe Biden amerikai elnök másnap alá is írta a TikTok beitltását célzó törvényjavaslatot.
Hivatalosan is betiltották a TikTokot az Egyesült Államokban
A kínai ByteDance tulajdonában lévő alkalmazás ezáltal vagy elbukja a közel 170 millió amerikai felhasználóját, vagy értékesítik a platformot egy amerikai tulajdonosnak.
Bár az FBI többször is figyelmeztetett, hogy a ByteDance megoszthatja a felhasználók érzékeny adatait a kínai kormánnyal, a cég következetesen tagadta, hogy részt vett bármi ilyen tevékenységekben, és kijelentette, hogy nem teljesítené, ha erre kérnék.
A ByteDance-nek kilenc hónap, és opcionális plusz három hónap áll rendelkezésére, hogy amerikai vevőt találjon a videómegosztó alkalmazásra. Ez azt jelentené, hogy amennyiben ez nem sikerült, a TikTok 2025 januárjára teljes kitiltással szembesülhet az országban. A cég azonban minden bizonnyal bíróságon támadja majd meg a törvényt, ami meghosszabbíthatja az amerikai törvényhozók által kitűzött határidőt.
A vállalat ragaszkodik hozzá, hogy nincs köze a kínai állampárthoz, mondván egy szingapúri vezérigazgató, egy amerikai operatív igazgató, valamint egy írországi biztonsági vezető dönt a cég ügyeiről. Továbbá hangsúlyozzák, hogy a betiltás 170 millió amerikai szólásszabadságot sértené, 7 millió vállalkozást tenne tönkre, és egy olyan platformot állítana földbe, ami évente 24 milliárd dollárral járul hozzá az USA gazdaságához.
(24.hu)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.