Mit kell tudni a mágnesszelepekről?

szivattyu

Napjainkban már szinte mindent a technika ural és valljuk be, a legtöbb berendezés működési elvével még csak nem is vagyunk tisztában. Persze senki nem szeretné őket darabjaira szedni és szerencsére nem is kell, mert ennél sokkal egyszerűbb módja is van a megismerésüknek. 

 

Kezdjük most a mágnesszelepekkel. Ezeket a praktikus kis szerkentyűket valójában valamennyi területen hasznosítják. Az autóipar, a fűtés- és az öntözéstechnika egyaránt kiaknázza előnyeit! A következő cikkben most górcső alá vesszük a működésüket!

Mágnesszelepekkel hatékony a locsolás

Mindenki hallott már azokról a professzionális öntözőrendszerekről, amelyek automata módon végzik munkájukat. Alkatrészeik között pedig helyet kap a mágnesszelep is. A rendszeren belül a mágnesszelep a felelős a víz beindításáért és leállításáért, amikor jel érkezik az automatától. Ezenkívül felelős a kiáramló víz szabályozásáért is. 

Általában az automatikára van kötve, de tulajdonképpen kézzel is működtethető. A szelephez tartozik egy kar, ami segít nekünk az irányításában, valamint a locsolás és vízmennyiség szabályozásában. 

Mi a mágnesszelep működésének titka?

A nyomáskiegyenlítés az elektromágnesesség elvén alapul. Ha víz áramlik a szelep belsejébe, akkor zárt állapotba kerül. Hogyan? A víz erejének köszönhetően egy speciális membrán fogja elzárni a víz útját. Eközben a túloldalon egy vasmag feszül a membránnak. 

Amikor áramot kap a mágnesszelep szolenoid, akkor megszűnik a feszítő nyomás, a szelep pedig kiengedi a vizet. 

Amint ismét áram nélkül marad az alkatrész, a vasmagot egy rugó húzza vissza a helyére, ami a membránnak feszül és újra elzárja a vizet. 

Látod? Nem is olyan bonyolult! Amennyiben szeretnéd gyorsan befejezni a nagy tavaszi kerttervezést, akkor keresd fel az AutomataÖntözőrendszer.com mágnesszelep kínálatát, mert nagy valószínűséggel erre is szükséged lesz egy profi öntözőrendszerhez!

A meghibásodás kockázatai

Előfordul, hogy valami miatt meghibásodik a mágnesszelep, viszont ilyenkor csak az elektromos részt éri kár. Megesik az is, hogy mechanikus hibával kell szembenéznünk.

Az elektromos rész hibáiért általában a téliesítés során vétett hibák a felelősek. Tipikusan ide sorolható az az eset; amikor elfelejtjük kikapcsolni az automatikát. Ilyenkor az automatika továbbra is, tehát száraz állapotban is működteti a mágnesszelepet. Ha a szolenoid mond csődöt, akkor nem kell magát az egész házat cserélni.

Mechanikai hibák a szennyeződések miatt léphetnek fel. A szennyezett víz, a homokszemcse könnyen a membránra “akaszkodhat”, s így az már zárt állapotban is át fog ereszteni. Sokszor egy alapos átmosás korrigálhatja a helyzetet, de nem kizárt, hogy új szelepre lesz szükségünk.

Nagyjából ezt kell tudni a mágnesszelepről! Vásárlás előtt azonban mindenképpen tájékozódj a termék minősége felől!

(PR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?