Mit olvas Rácz Vince?

<p>Mit olvas&nbsp;Rácz Vince,&nbsp;a Pátria rádió munkatársa?</p>

Jobbára csak rendezgetem, tologatom, pakolgatom a hónapokon át egyszerre olvasott négy-öt könyvet, bűntudatosan megsimogatom a borítójukat, ropogtatom a gerincüket, ilyenkor kipottyan a könyvjelzőként használt ceruza, kitörik a hegye (kis szentségelés), sóhajtozva szippantom be illatukat, hogy aztán este nem ritkán akár öt oldalt is elolvassak belőlük. Így olvasom, folyton elfelejtve, hol hagytam abba félálomban Tony Judttól a Balsors ül e tájon-t a köznyomor és a magánbőség kiáltó ellentétéről, állampárti pampogás a szabadpiac elszabadulásáról, arról, hogy a kényszerű egyenlősdit felváltotta a korlátlan kapzsiság és hogy egyik sem jó, ilyesmi.  Aztán György Péter Digitális édene nyomaszt még, de csak mert túlzottan apró betűs, lehet, szemüveg kell. Egyebekben a magyar közmitológiáról szól, a Szomszédoktól Vámosi Jánosig a társadalmi tudat dizájnereiről és arról, hogy az ízlés mint kulturális tőke az elnyomás eszköze milliónyi magyar ember mindennapi érdes kultúrájával szemben. Amúgy, György Péter for president, szívesen viselnék a nevével pólót, de nincs olyan.  Ott van még Claudio Magris Dunája, na jó, épp most fejeztem be, úgyhogy nem ér, de mégis, mert hiába olvastam el, mentálisan még nem tettem le.  Aztán olyan is van, amit majd úgy hagyok abba, hogy nem fejezek be, sejtem előre, de még kicsit hazudok magamnak, Felipe Fernandez-Armestótól a Szóval emberek vagyunk? ilyen könyv: a totemisztikus gondolkodásról szól, szótlan barátainkról, arról, hogy nincs műszaki határzár állatország határán, és hogy igazság szerint az osztrigáknak akár még szavazati jog is járna, ha jól értem. Akciós volt.  Maria Vargas Llosa A látszatcivilizációja viszont igazi trófea, nem volt könnyű levadászni, a gyanúsan könnyen megszerezhető jó kulturális lelkiismeretről elmélkedik, azt kérdezi, hol a kultúra mostanában, szerinte sokak szerint leginkább talán egy Shakira-koncerten. Amivel pedig egyelőre csak szemezek, H. Nagy Péter Alternatívák című kötete a populáris kultúráról, régi és új celluloid mítoszokról, Lady Gagáról mint avantgárd alienről.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?