<p>Még szerencse, hogy az a kérdés, hogy „mit olvas”. Ez még mindig tarhatóbb, a szerkesztés, a szerkesztések mellett, mint mondjuk a „mit olvasott utoljára” kérdés lezáró, és meglehetősen vészjósló jellege.</p>
Mit olvas Mizser Attila?
Azt gondolom, hogy én is a „több könyv van nyitva, megkezdve, és egymásra tornyozva” típusú, égetnivaló olvasó vagyok. Utálom persze, ha engem így olvasnának, de én imádok így olvasni. Sőt, azt hiszem, már csak így tudok. Most, ahogy látom, két könyv van az ágyam mellett.
Lanczkor Gábor Apás szülés című regénye és Benyovszky Krisztián A Morgue utcától a Baker Streetig – és tovább című tanulmánykötete. Remekül kiegészítik egymást, nyugodtan lehet váltani a kettő között. Lanczkor Gábor kisregénye izgalmas vállalkozás, több műfaj elegyítésével, és sajátos időkezeléssel fejt ki egy egyszerű történetet, 130 oldalon belül – attól tartok, nem lesz boldog, nyugodt vége.
Benyovszky Krisztiánnak pedig már nem ez az első olyan kötete, amely a krimi műfaját járja körül. Iszonyúan izgalmas, nyitott és sokrétű ez az új tanulmánykötet, Poe-tól Tőzséren át (nem vicc), egészen Holmes-ig merít. Krisztián úgy tud írni, hogy a krimikutatás is felér egy krimivel. Nagyon szeretek vissza-visszatérni hozzá. Így tehát, miközben egy asztal mellé kötve, a képernyőn szövegeket olvasok, a hátországban ott a Morgue utca, a Baker Street és egy pici, de retinába égő Nyugat-Magyarország.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.