Újabb rekordot döntött kedden Indiában az egy hétre vetített koronavírus-fertőzöttségi mutató, naponta átlagosan mintegy 391 ezer fertőzöttel.
Újabb rekordot döntött Indiában az egy hétre vetített fertőzöttségi mutató
Az utóbbi 24 órában 329 942-vel emelkedett a fertőzöttek és 3876-al a kór halálos áldozatainak száma. Az 1,36 milliárd lakosú országban ezzel a járvány kitörése óta csaknem 23 millió fertőzöttet azonosítottak, akik közül 249 992-en belehaltak a betegségbe (Covid-19).
Az orvosi felszerelések hiányával küzdő ország Andhra Prades nevű államának Tirupati városi kórházában hétfő este tizenegy ember halt meg, mert csak késve érkezett meg a páciensek lélegeztetéséhez szükséges oxigénszállítmány.
A halálozások számát tekintve India került a globális összesítések élére. A világon jelentett halálesetek harmadát ugyanis Indiából jelentik.
A helyi hatóságok kedden arról számoltak be, hogy mintegy negyven, feltehetőleg koronavírusban elhunyt ember holttestét sodorta a Gangesz folyó partjára a víz. Egy tisztségviselő szerint olyan emberek hozzátartozóiról lehet szó, akik nem engedhették meg maguknak a hagyományos hamvasztás költségeit, és ezért szeretteiket a folyó vizébe engedték. A holttestek négy-öt napja lehettek a vízben. Az illetékes hozzátette, „megesik az ilyesmi”, de a partra sodort holttestek száma a járvány második hulláma miatt ilyen magas.
Az indiai sajtó szerint a helyi lakosok attól tartanak, hogy a holttestekkel a vírus is tovább terjed. A történtek élénk vitát váltottak ki a közösségi hálón is. Sokan szóvá tették, hogy vidéken, ahol az indiai lakosság több mint fele él, folyamatosan nő a fertőzöttek száma, miközben nehezebb minőségi orvosi ellátáshoz és koronavírustesztekhez jutni.
Már a hétvégén is voltak jelentések arról, hogy csak részben elhamvasztott holttesteket láttak a Jamuna folyón Hamirpur városának térségében.
Indiai orvosok egyben óva intették a lakosságot, hogy a szent állatnak tartott tehén trágyáját használják csodaszerként a fertőzés elhárításához, mondván, erre nincs semmiféle tudományos bizonyíték és az ürülék csak további betegségeket terjeszt.
A nyugati Gudzsarát államban például többen hetente egyszer felkeresték a tehénmenhelyeket, hogy bekenjék magukat trágyával, abban a hitben, hogy ez majd megvédi őket a fertőzéstől, illetve segít kigyógyulni a betegségből.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.