Tajpej. Demilitarizált övezet létrehozását és különmegbízottak cseréjét javasolta Kínának tegnap Csen Suj-pien tajvani elnök, felhívása azonban valószínűleg süket fülekre talál Pekingben.
Túlságosan sok az akadály
Tajpej. Demilitarizált övezet létrehozását és különmegbízottak cseréjét javasolta Kínának tegnap Csen Suj-pien tajvani elnök, felhívása azonban valószínűleg süket fülekre talál Pekingben. Csen Suj-pien közleményében nem részletezte, hogy hol hoznák létre a szigetország és Kína szárazföldi része közötti demiliratizált övezetet, amelyből tervei szerint kivonnák a katonai egységeket, a hadfelszerelést és a rakétákat. A tajvani elnök a tajpeji és a pekingi vezetés közötti kommunikáció, tárgyalások megkönnyítésével indokolta felhívását, s szintén e célból javasolta, hogy a két kormányzat menesszen különmegbízottakat egymáshoz. Csen elképzelése nehezen tűnik megvalósíthatónak, amíg nem jutnak egyetértésre Tajvan politikai státusát illetően. Az 1949-ben befejeződött polgárháború után Tajvanon a Kuomintang Peking hatalmát vitató kormányzata rendezkedett be; a sziget mai vezetésének függetlenségi törekvéseit Peking nem ismeri el, a két kormányzat nem tart fenn hivatalos kapcsolatokat, képviselőik nem találkoznak egymással. Peking a múltban visszautasította Tajpej minden békekezdeményezését és az esetleges tárgyalások előfeltételéül szabta, hogy Tajvan ismerje el az egy Kína elvét, vagyis azt, hogy maga is Kína szerves részét képezi.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.