Donald Trump amerikai elnök a konzervatívok és republikánusok elhallgattatásával vádolt meg szerdán amerikai technológiai óriáscégeket, mint a Facebook, a Google-t tulajdonló Alphabet és a Twitter.
Donald Trump amerikai elnök a konzervatívok és republikánusok elhallgattatásával vádolt meg szerdán amerikai technológiai óriáscégeket, mint a Facebook, a Google-t tulajdonló Alphabet és a Twitter.
Az amerikai államfő a Fehér Házban újságíróknak azt mondta: szerinte nagyon komoly problémáról van szó, mert ezek a cégek valójában megpróbálják elhallgattatni az Egyesült Államok lakosságának nagyon nagy részét, akik viszont ezt nem akarják.
"Ez nem helyes. Ez nem tisztességes. Lehet nem is legális, de majd meglátjuk. Csak tisztességet akarunk" - mondta Trump.
A 2016-os elnökválasztási folyamatba történt feltételezett, Oroszországnak tulajdonított beavatkozás nyomán a szóban forgó vállalatok, főként a Facebook, ígéretet tettek arra, hogy gátat szabnak az álhírek terjedésének az általuk üzemeltetett szolgáltatásokon és internetes oldalakon. Elemzők és megfigyelők szerint Trump elnöki győzelméhez nagyban hozzájárult a vagy orosz állami megrendelésre, vagy haszonszerzés céljából készített, a valóságtól elrugaszkodott vagy féligazságokkal operáló hírek terjedése a népszerű közösségi oldalakon. Széles körben úgy tartják, hogy ezekkel a hírekkel befolyásolták az amerikai szavazókat.
Trump azonban a vele szemben már a választási kampány idején is kritikus fősodrású médiát tartja az "álhírek" gyártóinak, gyakorlatilag már nem is válaszol például a CNN riportereinek kérdéseire sajtótájékoztatóin.
Szakértők szerint az elnök megnyilvánulásaival ártott az amerikai sajtó szavahihetőségének és hitelének, miközben teret engedett a tartalmilag kétséges médiumok előretörésének.
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.