New York város vezető testülete 1897-ben döntött úgy, hogy Nagy New Yorkban integrálja az addig különálló környező, város méretű „kerületeket”. A borough eredetileg Angliában honosodott meg, s egyfajta önálló jogokkal bíró választókörzetet jelentet. A XIX. század végén New York is használatba vette a kifejezést.
Queens, a legnagyobb „borough”
New York város vezető testülete 1897-ben döntött úgy, hogy Nagy New Yorkban integrálja az addig különálló környező, város méretű „kerületeket”. A borough eredetileg Angliában honosodott meg, s egyfajta önálló jogokkal bíró választókörzetet jelentet. A XIX. század végén New York is használatba vette a kifejezést. Öt nagy borough-ja van: Manhattan, Bronx, Booklyn, Staten Island és – a legnagyobb – Queens, ahol a hétfői repülőgép-szerencsétlenség történt. Területe valamivel több mint 300 négyzetkilométer. Ipari és lakónegyed egyszerre: gyárak, raktárak és hatalmas lakótömbök vannak a területén. A leginkább figyelmen kívül hagyott negyed – bár könnyebben megközelíthető, mint Staten Island, nagyobb, mint Brooklyn és határozottan biztonságosabb, mint Bronx, mégsem vonzza a tömegeket. Valahogy hiányzik belőle a karakter. Legérdekesebb látnivalói a New York Hall of Science, valamint az Isamu Noguchi Garden Museum. Ezekenkívül a tenisz szerelmeseinek lehet még érdekes a negyed, hiszen itt van a Flushing Queensben van az Egyesült Államok legforgalmasabb repülőterei közül kettő is: a La Guardia és a John F. Kennedy légikikötő. Queens lakossága ma már meghaladja a kétmilliót. (MH, i-t)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.