Orosz katonai teherautók hagyják el Grúziát

Tbiliszi |

<p>Orosz katonai teherautók hagyták el szerdán Grúziát, de a Nyugat által követelt nagyszabású, gyors csapatkivonásnak egyelőre nincs jele. A brit hírügynökség helyszíni tudósítója az Oroszországot a szakadár grúziai területtel összekötő Roki-alagút közeléből arról számolt be, hogy dél óta mintegy 40 ponyvás teherautó lépte át a grúz-orosz határt.</p>


Orosz katonai teherautók hagyták el szerdán Grúziát, de a Nyugat által követelt nagyszabású, gyors csapatkivonásnak egyelőre nincs jele. A brit hírügynökség helyszíni tudósítója az Oroszországot a szakadár grúziai területtel összekötő Roki-alagút közeléből arról számolt be, hogy dél óta mintegy 40 ponyvás teherautó lépte át a grúz-orosz határt.

"Néhány autón láthatóan volt rakomány, de többségük üresnek tűnt, páncélozott járműveknek vagy tüzérségnek nyoma sincs" - jelentette. Egy helyi tisztségviselő szerint páncélosok éjszaka sem mentek át a határon.
Igoeti falu közelében, a grúz fővároshoz, Tbiliszihez legközelebb eső orosz ellenőrzőponton a békefenntartók sisakját viselő orosz katonák lövészárkokat ástak az út mentén. Orosz katonai konvojok mozgásának itt, Tbiliszitől 45 kilométernyire sem volt jele.
A nyugati hatalmak eközben az ENSZ-en és a NATO-n keresztül próbálják fokozni a nyomást Dmitrij Medvegyev orosz elnökre, hogy gyorsítsa fel a kéthetes fegyveres konfliktust követően megígért csapatkivonást. A késlekedés miatt a türelmetlenség lassan kétkedésbe fordul. "Medvegyev háromszor is mondta már, hogy megkezdik a visszavonulást és mégsem teszik" - idézte Bernard Kouchner francia külügyminisztert a párizsi székhelyű International Herald Tribune című napilap. "Nem fogadhatjuk el ezt a fajta elvakultságot, a nemzetközi jog semmibe vételét" - tette hozzá.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsában a vétójoggal bíró Oroszország ellenkezése miatt szerdára virradóra sem sikerült elfogadtatni a Grúziából azonnali orosz kivonulást követelő határozatot. Moszkva legfőbb kifogása, hogy a javaslat utal "Grúzia területi integritására nemzetközileg elismert határai között", ami az orosz érvelése szerint azt feltételezi, hogy az oroszbarát szakadár területnek, Dél-Oszétiának vissza kell térnie Grúzia fennhatósága alá. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?