<p>Közös haditengerészeti gyakorlatot kezdett szerdán az Egyesült Államok és Dél-Korea a Koreai-félsziget közelében, dacára annak, hogy Észak-Korea a napokban hevesen tiltakozott a lépés ellen és rakétaindításokkal adott hangot nemtetszésének.</p>
Megkezdődött az amerikai-dél-koreai hadgyakorlat, Phenjan tiltakozik

z ötnapos gyakorlaton több dél-koreai romboló mellett a Tokiói-öbölben szolgáló George Washington amerikai repülőgép-hordozó is részt vesz, amely fedélzetén nagyjából 70 vadászgéppel pénteken érkezett Dél-Koreába.
A két ország haditengerészetei a félsziget délnyugati csücskében fekvő Mokpo környékén, valamint a Japán-tengeren (koreai nevén Keleti-tengeren) is gyakorlatoznak majd a következő napokban. Ezt követően a japán haditengerészet hajóival kiegészülve kutatási és mentési gyakorlatot tartanak Csedzsu szigete körül.
Észak-Korea a napokban hevesen tiltakozott a gyakorlat ellen, és megbocsáthatatlan provokációnak nevezte azt. Nemtetszése kifejezése végett Phenjan hétfőn több mint száz rakétát és tüzérségi lövedéket lőtt ki a Dél-Koreával határos tengeri területekre.
Bár Észak-Korea az összes amerikai-dél-koreai közös gyakorlat előtt hasonló lépéseket tesz, idén a phenjani vezetés előállt egy meglepő - általa különlegesnek nevezett - javaslattal is, amelyben a két Korea közti mindennemű katonai ellenségeskedés - így a haditengerészeti gyakorlat - beszüntetését irányozta elő. Szöul nem ítélte komolynak a javaslatot, ami annak fényében nem meglepő, hogy Észak-Korea 2010-ben elsüllyesztett egy dél-koreai hadihajót, valamint ágyúzott egy, a két ország tengeri határához közel eső déli szigetet is.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.