Az importált autók, különösen a Kínából behozottak, felhalmozódnak az európai kikötőkben, amelyek „autóparkolókká” válnak. Ennek oka, hogy az autógyártók és -forgalmazók lassuló eladásokkal, logisztikai problémákkal vagy vezetőhiánnyal küzdenek.
Kínai autókkal telnek meg a kikötők
„Az autóforgalmazók egyre gyakrabban használják a kikötőket raktárként. Ahelyett, hogy a kereskedőknél tárolnák az autókat, inkább raktározzák azokat” – mondták a Financial Timesnak az Antwerpen-Bruges Port Authority tisztviselői, amelynek a belga tengerparton található zeebrugge-i kikötője Európa legforgalmasabb autóimport-központja. Minden nagyobb autókikötő zsúfoltsággal küzd – tették hozzá.
Egyes autóipari vezetők szerint a kínai autógyártók nem adják el olyan gyorsan járműveiket Európában, mint várták, és ez a fő oka a kikötőkben tapasztalható zsúfoltságnak. „A kínai elektromos járműgyártók a kikötőket parkolóhelynek használják” – mondta egy meg nem nevezett autóipari vezető.
Egyes kínai márkájú elektromos járművek akár 18 hónapig is az európai kikötőkben maradnak, mielőtt eladnák őket a forgalmazóknak vagy a végfelhasználóknak. Cui Tongshu, a Kínai Személyautó Szövetség főtitkára megerősítette, hogy „a belföldi szállítás az európai piacokra nehéz folyamat”, hangsúlyozta, hogy a kínai gyártóknak javítaniuk kell értékesítési szolgáltatásaikon. Az importterminálok összeomlása egy olyan időszakban történik, amikor számos kínai autógyártó, például a BYD, a Great Wall, a Chery és a SAIC, az Európába irányuló export növelését tervezi, hogy nyitva tartsa kínai gyárait, és kihasználja a régió elektromos autók iránti keresletét.
(Trend)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.