Jóváhagyták az Ebola elleni misszió létrehozásának tervét

New York |

<p>Jóváhagyta az ENSZ közgyűlése azt a határozatot, amely a nyugat-afrikai Ebola-járvány megállítására és újabbak megakadályozására irányoz elő intézkedéseket. A testület egyúttal sürgette a világszervezet valamennyi tagországát és ügynökségeit, hogy minden rendelkezésükre álló eszközzel támogassák a tervben foglaltakat.</p>

A határozatot Ban Ki Mun főtitkár terjesztette elő. Főbb elemei közé tartozik egy saját Ebola-misszió (UNMEER) létrehozása, amelynek az lesz a feladata, hogy "gyorsan és tömegesen mozgasson meg embereket, eszközöket és anyagi forrásokat". A misszió fő célkitűzése a járvány megállítása, jövőbeni megismétlődésének megelőzése, a betegek kezelése, valamint a legfontosabb szolgáltatások biztosítása.

A közgyűlést megelőzően - csütörtökön - az ENSZ Biztonsági Tanácsa is foglalkozott a témával, és megállapította, hogy a járvány a nemzetközi békét és stabilitást is fenyegeti. Ban becslése szerint a következő fél évben egymilliárd dollárnyi támogatásra lenne szükség a vírus elleni fellépéshez.

Az ENSZ a jövő héten New Yorkban magas szintű konferenciát rendez az Ebola elleni fellépéssel kapcsolatban, és hírügynökségi értesülések szerint ezen Barack Obama amerikai elnök is jelen lesz. Obama a héten nagy visszhangot kiváltó bejelentéseket tett a járványra vonatkozóan, és közölte, hogy az Egyesült Államok jelentős szerepet vállal a betegség elleni küzdelemből. A tervek között szerepel, hogy Washington 3000 katonát vezényel Nyugat-Afrikába, ahol egészségügyi létesítményeket építenek és több ezer járványügyi szakembert képeznek ki. 

A mostani a legsúlyosabb Ebola-járvány a vírus közel negyven évvel ezelőtti megjelenése óta. A kór terjedése februárban Guineában kezdődött, a járvány azóta Sierra Leonéra, Libériára, a Kongói Demokratikus Köztársaságra, Nigériára és Szenegálra is átterjedt. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) információi szerint a betegség idén már 2630 emberéletet követelt, a betegek száma megközelíti az 5400-at. Az Ebolára gyógyszer egyelőre nincsen, csak tüneti kezelés lehetséges. A halálozási arány nagyon magas.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?