Fotók: SITA, TASR
Több mint 6 centiméter vastag golyóálló üvegfal védi az Eiffel-tornyot a terrortámadásoktól
A párizsi illetékesek szerint mindenféle lövedéktől megvédi az Eiffel-tornyot a körülötte épülő, 6,5 centiméter vastag golyóálló üvegfal, amelyet csütörtökön mutattak be a sajtónak.
A biztonsági üvegfal három méter magas, 1,5 tonnás paneljei a Mars-mező és a Szajna felől védelmezik esetleges terrortámadástól a leglátogatottabb francia turistalátványosságot, így a Mars-mezőn lévő turisták szabadon rálátnak a toronyra és a mögötte elterülő városrészre.
A másik két, hosszanti oldalon 3,24 méter magas esztétikus fémkerítést emelnek, amelynek mintázata illeszkedik a torony formájához. Felállítanak ütközőbakokat is az esetleges autós támadások ellen.
Négyszázötven üvegpanelt állítanak fel a torony északi és déli oldala mentén. A tornyot működtető társaság elnöke, Bernard Gaudillere azt állította, hogy a páncélüveg "abszolút védelmet nyújt mindféle lövedékkel szemben"
"A három méter magas átlátszó fal gyakorlatilag észrevehetetlen a torony méreteihez képest" - bizonygatta a csütörtöki bemutatón José Luis Fuenes építész.
A Dietmar Feichtinger osztrák építész irodája által tervezett gyűrű építése ősszel kezdődött és a tervek szerint szeptember közepére fejeződik be.
A 35 millió eurós beruházás része annak a 300 millió eurós csomagnak, amelyet 15 év alatt költ el a városháza az Eiffel-torony renoválására és modernizálására.
A turistalátványosságot a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság óta nem túl esztétikus, fémrácsokból álló kordonok veszik körül. Az Eiffel-torony látogatóit a kordonok előtt a biztonsági emberek megmotozzák, a csomagjaikat átvizsgálják.
Az építmény újrafestése az üvegfal átadását követően kezdődik, és várhatóan két évig tart, amit a liftek felújítása követ 2022-ig, majd 2026-ban és 2027-ben ismét festési munkálatok következnek. A teljes felújítás program 2032-ig tart, de a legtöbb dolog elkészül 2024-ig, a párizsi nyári olimpiai játékok idejére.
A 324 méter magas torony az 1889-es világkiállításra készült. Évente hozzávetőleg hétmillióan keresik fel, és ezzel a világ leglátogatottabb fizetős műemléke.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.