A párizsiak megszavazták 500 utca autómentes övezetté alakítását

A párizsiak megszavazták, hogy 500 utcát autómentes övezetté nyilvánítsanak a francia fővárosban – jelentette be a főváros önkormányzata vasárnap éjjel. Az érintett utcákat „zöldítik”, és sétálóutcává alakítják át.

A csaknem 1,4 millió regisztrált választópolgár négy százaléka vett részt a szavazáson. Anne Hidalgo polgármester közlése szerint a résztvevők 66 százaléka támogatta a tervet.

Korábbi bejelentések szerint az érintett utcákban a következő években mintegy 10 ezer parkolóhelyet számolnak föl, a járművezetőknek pedig készülniük kell a kerülő utakra.

A városi hatóság illetékesei azt közölték, hogy a következő hetekben megkezdődnek az egyeztetések arról, hogy pontosan mely utcákat alakítsák át gyalogossá. A terv szerint kerületenként vagy közigazgatási területenként körülbelül 25 utca lesz ilyen.

Párizsban több mint 6000 utca van, amelyek közül körülbelül 300 már autómentes.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?