Hol történik a legtöbb ámokfutó lövöldözés?
2015. augusztus 25. 20:52

Adam Lankford, az Alabama Egyetem professzora a világon 1966 és 2012 között történt olyan ámokfutó lövöldözéseket vetette össze országonként, amelyeknek legalább négy halálos áldozatuk volt. A Christian Science című lapban ismertetett tanulmányában felhívja a figyelmet arra, hogy a Föld népességének ugyan csak 5 százaléka él az Egyesült Államokban, mégis ott történt a nevezett időszakban az esztelen lövöldözések 31 százaléka. A tudós megjegyzi, hogy eddig csak sejthető volt az összefüggés az egyes országokban a fejenként birtokolt lőfegyverek száma és az ámokfutó lövöldözések gyakorisága között, ám az ő tanulmánya tapasztalati bizonyítékkal szolgál.
A világ országai közül az Egyesült Államok után Jemenben, Svájcban, Finnországban és Szerbiában van a legtöbb lőfegyver a lélekszámhoz képest. Az egy főre jutó ámokfutó lövöldözések 15-ös toplistáján rajta van mind az öt említett állam - mutat rá Lankford.
A tudós arra is kitér, hogy az Egyesült Államokban az ámokfutó lövöldözők bő fele egynél több lőfegyverrel szerelkezik fel esztelen tettéhez. A többi ország hányadátlaga 14,5 százalék körüli, azaz az Egyesült Államokban 3,6-szer gyakrabban használ ámokfutó lövöldöző egynél több lőfegyvert, mint más országokban. Az esetenkénti áldozatok átlaga viszont az Egyesült Államokban kisebb: 6,87 a mutató, míg a világ többi részét összegezve és átlagolva 8,81.
További amerikai "sajátosság", hogy ott gyakrabban támad esztelen lőfegyveres öldöklő iskolákra, hivatalokra, míg más országokban az ámokfutók számottevően gyakoribb célpontja katonai támaszpont, laktanya, vagy rendőrségi ellenőrző pont - áll a Science Daily című amerikai hírhonlap tanulmány-ismertetésében.
Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.
Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.
Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom