Hillary Clinton eskütételekor közvetve a Lewinsky-botránnyal viccelődött

Washington |

<p>Hillary Clinton amerikai külügyminiszter helyi idő szerint hétfőn Washingtonban letette a hivatali esküt; a ceremónián nagy derültséget keltett, amikor homályos utalást téve a Monica Lewinsky-botrányra köszönetet mondott férjének, a jelenlevő Bill Clinton exelnöknek a sokféle élményért az életben.</p>

"Annyira hálás vagyok neki, amiért életemben mindenféle élményben részem lehetett" - fogalmazott az ünnepségen, és mondata közepén nyomatékos szünetet tartott. A válasz nevetés volt a diplomaták, politikusok részéről. Az eseményen Bill Clinton mellett Hillary anyja és lánya, Chelsea is jelen volt.
    A volt first lady komolyabb hangnemre váltva úgy fejezte be mondatát, hogy hálás férjének a gazdag élettapasztalatért.
    Clinton 2008 januárjában, a Monica Lewinsky-affér 10. évfordulóján egy érzelmes tv-interjúban bevallotta: sosem
kételkedett férje szerelmében, még akkor sem, amikor az hűtlen lett hozzá. Mint elmondta, annak idején rendkívül felizgatta férje hűtlensége, a fehér házi gyakornokkal való viszonya, de soha nem ingott meg a lánya és családja iránti kötelességérzete, bizalma, túljutott a düh, a zaklatottság és csalódottság első pillanatnyi érzésein.
    Az új külügyminiszter arról is beszélt hétfői eskütételekor, hogy "bámulatos személyes utazást" tett, "az élet furcsa utat jár be, és a politika még inkább". Utalt rá: korábban sem ő, sem Joe Biden alelnök nem gondolták volna, hogy előválasztási vetélytársukkal, Barack Obamával egy csapatban fognak dolgozni. Clinton a bibliára téve kezét mondta el az eskü szövegét, az eskütételt Biden vezette.
    Névtelenséget kérő amerikai diplomaták megerősítették, hogy Clinton első külföldi útja - amely feltehetően a jövő héten kezdődik - valószínűleg a Távol-Keletre, az Egyesült Államok két fontos szövetségeséhez, Japánba és Dél-Koreába fog vezetni. Minden bizonnyal elutazik Kínába és egy délkelet-ázsiai államba is. A közlés szerint Clinton hangsúlyozni kívánja, hogy elkötelezett az észak-koreai atomkérdés megoldását illetően, meg kívánja erősíteni a Tokióhoz és Szöulhoz fűződő hagyományosan szoros kapcsolatokat, egyben megteszi a kezdőlépést a Peking felé történő szélesebb nyitás terén.
    Az újonnan kinevezett amerikai külügyminiszterek első külföldi útja általában az európai szövetségesekhez vagy a Közel-Keletre vezet. De mivel Joe Biden alelnök a héten Németországba látogat egy biztonsági konferenciára, Obama közel-keleti különmegbízottja, George Mitchell pedig már járt a térségben, Clintonnak nem kell ragaszkodnia a hagyományokhoz.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?