Észak-Koreában hat évi kényszermunkára ítéltek egy amerikait

Szöul |

<p>Hat évi kényszermunkára ítélte &quot;ellenséges cselekményekért&quot; Matthew Todd Miller amerikai állampolgárt vasárnap egy észak-koreai bíróság - jelentette a KCNA, az ország hivatalos hírügynöksége.</p>

Az ítélet szerint az amerikai "ellenséges cselekményeket" követett el a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság ellen, amikor áprilisban "turistának álcázva magát" az ország területére lépett. A KCNA jelentése ugyanakkor nem közölt semmit arról, hogy konkrétan milyen tetteket tulajdonítanak az elítéltnek.

Matthew Todd Millert áprilisban 26-án tartóztatták le, mert az országba turistaként való belépésekor állítólag - ahogy akkor a helyi tájékoztatási eszközök fogalmaztak - "agresszív magatartást" tanúsított a bevándorlási hivatal munkatársaival szemben.

Rajta kívül további két amerikai állampolgár van fogságban Észak-Koreában. A júniusban letartóztatott Jeffrey Edward Fowle "bűne" az volt, hogy egy Bibliát hagyott hátra hotelszobájában. Kenneth Bae misszionáriust még 2012-ben vették őrizetbe, és 15 évi kényszermunkára ítélték azzal a váddal, hogy a phenjani vezetés megdöntésén munkálkodott.

A három amerikai állampolgár szeptember 2-án az Egyesült Államok kormányának segítségét kérte, mégpedig az adott helyszínt illetően meglehetősen szokatlan helyzetben. Miller, Fowle és Bae ugyanis a CNN amerikai hírtelevíziónak adott rövid interjúkban jelezte kívánságát, hogy Washington küldjön követet Phenjanba kiszabadításuk érdekében. A csatorna akkor megjegyezte, hogy az észak-koreai hatóságok figyelő szemei előtt leforgatott interjúkban a három férfi gyanúsan hasonló dolgokat mondott, így vélhetően "betanított" szöveget mondtak fel.

Több amerikai szakértő valószínűnek tartotta, hogy a phenjani rezsim "zálogként" kezeli a három férfit, és valamiféle engedményt akar kicsikarni az Egyesült Államoktól szabadon bocsátásukért cserébe. Emlékeztettek arra is, hogy korábban hasonló esetekben Észak-Korea volt amerikai elnökök - köztük Bill Clinton - személyes közbenjárására, diplomáciai-gazdasági "váltságdíjért" cserébe hajlandó volt kiengedni letartóztatott amerikaiakat.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?