Illusztráció
ENSZ: tavaly 821 millióra nőtt az éhező emberek száma világszerte
Tavaly 821 millió ember, vagyis minden kilencedik lakos éhezett a világon - derült ki az ENSZ kedden Rómában ismertetett jelentéséből, amely megállapítja, hogy immár harmadik éve nő az éhezők száma a világon, ami részben a fegyveres konfliktusoknak és klímaváltozásnak tudható be.
Két évvel ezelőtt, 2016-ban még 804 millió éhezőt tartottak nyílván, 38 millióval többet, mint az előző évben.
A dokumentum szerint az utóbbi három évben az éhezők száma világszerte gyarapodott, és az egy évtizeddel ezelőtti szintekhez közelített. Éveken át ez a szám csökkenőben volt, olyannyira, hogy a világszervezet 2030-ig célul tűzte ki az éhínség felszámolását.
A kiugró növekedést először tavaly vették észre az ENSZ szevezetei, amelyek szerint konfliktusok, gazdasági visszaesések és klímaváltozáshoz köthető történések, mint szárazságok és árvizek tehetők felelőssé a negatív trendért. A helyzet különösen Afrika és Dél-Amerika több régiójában romlik.
Az alultáplált emberek részaránya különösen azokban az államokban jelentős, amelyekben szélsőséges időjárási viszonyok uralkodnak, súlyos szárazságok vagy szokatlanul heves esőzések sújtják őket.
A kedden közzétett jelentés szerint globálisan az öt évesnél fiatalabb gyermekek 22 százaléka, 151 millió gyerek alulfejlett, 672 millió ember - a világ felnőtt lakosságának 13 százaléka - pedig túlsúlyos.
A jelentést az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezet (FAO), az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF), az ENSZ Élelmezési Világprogramja (WFP), az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és a Nemzetközi Mezőgazdaság-fejlesztési Alap (IFAD) közösen dolgozta ki.
Az olasz fővárosban székelő FAO minden évben összesíti az élelmezésbiztonság és táplálkozás globális helyzetét.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.