Egy másik dallasi ápoló is megfertőződött

<p>Washington/Dallas. Megfertőződött Ebolával egy másik olyan dallasi ápoló is, akinek a gondjaira volt bízva az egy héttel ezelőtt meghalt libériai beteg, Thomas Eric Duncan. Az amerikai ápolónők országos szakszervezete szerint hanyagság és óvatlanság jellemezte a múlt héten meghalt ebolás beteg ápolását a dallasi kórházban.</p>

MTI-ÖSSZEFOGLALÓ

Az Ebolával fertőzött újabb dallasi ápoló kedden jelentkezett a kórházban lázra panaszkodva, ezután rögtön elkülönítették, és kikérdezték, kivel került korábban kapcsolatba. Kiderült, repülőn utazott egy nappal betegségének megállapítása előtt. Az austini közegészségügyi laboratóriumban elvégzett vizsgálat igazolta az Ebola vírusával való fertőzöttségét. Ezt még meg kell erősítenie az országos járványügyi hivatal központjában, Atlantában elvégzendő vizsgálatnak. Nina Pham, az első olyan ápoló, aki ellátta az időközben elhunyt Thomas Eric Duncant és beteg lett, azt mondta, jól van. A Texasi Presbiteriánus Kórház megerősítette ezt, és közölte, 76 olyan embert vettek megfigyelés alá, akik valahogyan kapcsolatba kerülhettek a libériai férfival. Vérplazma-transzfúziót kapott az ebolás beteg ápolása közben megfertőződött dallasi nővér, a donor egy olyan orvos, aki túlélte a betegséget.

Az amerikai ápolónők országos szakszervezete szerint hanyagság és óvatlanság jellemezte a múlt héten meghalt ebolás beteg ápolását a dallasi kórházban. A szakszervezet szerint az ebolás beteget kezelő ápolók napokon át megfelelő védőöltözet nélkül dolgoztak, a járvány terjedésének megállítását szolgáló előírások pedig meglehetősen lazák voltak. A nővérek azt mondták, hogy a betegtől laboratóriumi elemzésre vett testnedvmintákat csőpostával küldték elemzésre, ami azzal fenyegetett, hogy megfertőződik a Texasi Presbiteriánus Kórház laborjainak egész postarendszere. A nővérek szerint azokat a betegeket, akik Duncantől esetleg elkaphatták a vírust, csak egy napra különítették el, utána olyan kórtermekbe vitték, amelyekben más betegek is voltak. A fertőzésveszélyt fokozta, hogy Duncan ápolói más betegeket is kezeltek, és bár a kórház tartott eligazítást a személyzetnek az Eboláról és a ragály megállításának módjairól, de nem különösen alaposat. Deborah Burger, a szakszervezet képviselője azt állította, hogy a dallasi kórház személyzetének több tagja még egy héttel a haláleset után sem rendelkezik megfelelő felszereléssel.

A legégetőbb nemzetközi kérdésekről, az Ebola-járvány, valamint a szunnita terrorszervezet, az Iszlám Állam elleni harcról kezdeményezett állam- és kormányfői videokonferenciát Barack Obama amerikai elnök. A Fehér Ház szerint a konferencián az amerikai elnök mellett a német kancellár, a francia államfő, továbbá a brit, valamint az olasz miniszterelnök vett részt. Obama úgy vélte, a világ összességében nem tesz eleget az Ebola jelentette veszély feltartóztatásáért.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?