Clintoné és Trumpé New York

New York. A republikánusoknál Donald Trump aratott diadalt, a demokratáknál pedig Hillary Clintoné lett a győzelem a kedden tartott New York-i előválasztásokon.

New York. A republikánusoknál Donald Trump aratott diadalt, a demokratáknál pedig Hillary Clintoné lett a győzelem a kedden tartott New York-i előválasztásokon. A demokra-ták 247, a republikánusok 95 küldöttről döntöttek.

Az utóbbi évtizedek legjelentősebb New York-i előválasztásaként aposztrofált voksoláson a republikánus elnökjelölt-aspiránsok versenyében Donald Trump 60%-os támogatottsággal fölényes győzelmet aratott, mögötte messze lemaradva lett második John Kasich ohiói kormányzó, aki a voksok 25%-át szerezte meg. Harmadik lett Ted Cruz, aki mellett a választóknak csupán 15 százaléka döntött. Hillary Clinton szintén nagyarányú győzelmet aratott: az előző nyolc előválasztás 8 veresége után kedden este 59%-os támogatottsággal aratott diadalt. Vetélytársa, Bernie Sanders vermonti szenátor a voksok 41%-át kapta. A volt külügyminiszternőt „New York szereti Hillaryt” táblákkal várták hívei és az amerikai nemzeti himnuszt énekelték, Donald Trumpot pedig „Egyesült Államok! Egyesült Államok!” felkiáltással köszöntötték támogatói.

A kommentárok Trump ilyen nagy arányú győzelmét részben annak is tulajdonítják, hogy a milliárdos jelentős változtatásokat hajtott végre kampánycsapatában, és stratégiai tanácsadója az egyik legtekintélyesebb szakember, Paul Manafort lett. Amióta Manafort irányítja a kampányt, Trump stílusa nagyon sokat változott: megfogalmazásaiban finomabb lett, beszédei általában politikusabbak és összefogottabbak. Hillary Clinton családjával együtt jelent meg a pódiumon és beszédében megköszönte a támogatást. „Ma ismét bizonyság lett, hogy az otthon az igazi hely” – fogalmazott Clinton, aki ugyan nem ebben az államban született, de ez az állam választotta meg őt kétszer is szenátornak, és ma is New York városától nem messze él. A politikus szerint a New Yorkban elért győzelem arra is bizonyság, hogy „nem elég diagnózist felállítani a bajokról, hanem jó megoldásokat is javasolni kell”.

Konkrétumokat is sorolt, hogy mi minden vár jobbításra az Egyesült Államokban. A „rendszerszerű rasszizmus” elleni harcot, átfogó bevándorlási törvényt, a nőknek a férfiakéival egyenlő jövedelmeket és erős Egyesült Államokat ígért híveinek. Ostorozta a republikánus elnökjelölt-aspiránsokat, elsősorban is Donald Trumpot és Ted Cruzt, mert szerinte mindketten megosztó személyiségek és olyan politikát javasolnak, amely visszavetné Amerikát, amely szerinte a szókimondó, keményen dolgozó és befogadó emberek országa. A New York-i előválasztások magas tétjét részben az országos elnökjelölt-állító konvencióra megválasztandó delegátusok nagy száma, részben pedig az adta, hogy keddi választási győzelmével Clinton is és Trump is elrugaszkodhat a mezőnytől.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?