Az Észak-Korea elleni megelőző csapás veszélyeire hívta fel a figyelmet a Pentagon egykori vezetője

Észak-Kórea
Washington |

Chuck Hagel egykori amerikai védelmi miniszter pénteken arra figyelmeztetett, hogy Japánra nézve katasztrofális következményei lehetnek annak, ha az Egyesült Államok megelőző csapást mérne Észak-Koreára.

Hagel erről a washingtoni Defense News című lapnak adott interjújában beszélt."Nagy hazardírozás lenne arra fogadni, hogy ha akármilyen formában is, de megtámadjuk Észak-Koreát, akkor Kim Dzsong Un és az észak-koreaiak ezt nem fogják megtorolni. Én nem szeretném vállalni ezt a kockázatot" - mondta.
   

Az Észak-Korea elleni, más országokkal egyeztetett szankciók mellett Donald Trump kormánya ezt a stratégiát is fontolgatja annak érdekében, hogy Észak-Koreát arra kényszerítse, váljon meg nukleáris fegyvereitől és hagyjon fel ballisztikusrakéta-kísérleteivel. A stratégia támogatói szerint ez a lépés elrettenti Phenjant az újabb nukleáris és rakétatesztektől, ellenzői szerint azonban csak széleskörű háborúhoz vezet.
   

Chuck Hagel szerint ha katonai konfliktusig fajul a válság, az Egyesült Államok győztesen kerülne ki belőle, de aggasztónak tartja, hogy milyen is lenne az a győzelem.
   

"Több millió ember halna meg Dél-Koreában, amerikaiak tízezrei halnának meg" - mondta a volt védelmi miniszter. Kitért arra is, hogy az Észak- és Dél-Koreát elválasztó demilitarizált övezet mellett 30 ezer amerikai katona és más amerikai állampolgárok is vannak. 
   

Hozzátette: "Japán valószínűleg nem keveredne ki ebből valamilyen katasztrófa nélkül". Az amerikai kormányt arra ösztökéli, hogy az észak-koreai válság diplomatikus megoldása irányába tegyen nagyobb erőfeszítéseket. 
   

"Vegyünk vissza a hangnemből, a feszültségből, vessünk véget az vagdalkozásnak és kakaskodásnak. Fogjunk munkához, és kövessük a dél-koreaiakat az északkal szembeni nyitás lehetőségeinek megtalálásában" - mondta Hagel.
   

A Trump-kormányzat január végén közölte, hogy az észak-koreai válság megoldásához semmilyen lépést nem zár ki, és illetékesek szerint az elnök és tanácsadói fontolgatják egy korlátozott csapás lehetőségét is. A Fehér Ház egyes szakértői szerint egy észak-koreai katonai célpontra mért célzott támadás nem okozna totális háborút, és rákényszeríthetné Kim Dzsong Un észak-korai vezetőt, hogy visszatérjen a leszerelési tárgyalásokhoz.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?