David Sassoli, az Európai Parlament elnöke mélységes aggodalmát fejezte ki Alekszej Navalnij orosz ellenzéki politikus egészsége és börtönkörülményei miatt.
Az EP továbbra is Navalnij azonnali szabadon bocsátását követeli
Davis Sassoli, a strasbourgi székhelyű Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének szerdai vitanapján videóhívás keretében elmondott beszédében úgy fogalmazott: „egyesítenünk kell erőinket annak elérésére, hogy az orosz hatóságok mihamarabb biztosítsák Alekszej Navalnij számára a szükséges orvosi ellátást”.
Az Európai Parlament továbbra is figyelemmel követi az ellenzéki politikus ügyét, azonnali és feltétel nélküli szabadon bocsátását követeli, és mindent megtesz ennek érdekében – mondta.
Sassoli aggodalmának adott hangot azzal kapcsolatban is, hogy Oroszország jelentős haderőt vont össze az ukrán határ mentén és az általa elcsatolt Krím-félszigeten. Oroszországnak mindent meg kell tennie a feszültség felszámolása érdekében, és vissza kell térnie nemzetközi kötelezettséginek betartásához – húzta alá.
A fehéroroszországi válsággal összefüggésben arról beszélt, hogy a nemzetközi közösség kötelessége támogatni a fehérorosz nép azon jogos követelését, hogy az ország vezetése hagyjon fel az emberi jogok folyamatos megsértésével. Az emberi jogok megsértése nem maradhat büntetlenül – tette hozzá.
Sassoli beszédében bírálta, hogy Törökország március 20-án kilépett a nők elleni és családon belüli erőszak megelőzését célzó, az Európa Tanács égisze alatt elfogadott isztambuli egyezményből.
„Törökország lépése azt mutatja, hogy az emberi jogok és a demokratikus elvek tiszteletben tartása csorbulásának vagyunk tanúi” –fogalmazott.
Kiemelte, hogy az elmúlt év során a koronavírus-járvány aránytalanul nagy nyomást helyezett a nőkre, megsokszorozódott az ellenük elkövetett erőszak. Törökország döntése csapást jelent a nők jogai téren eddig elért haladásra - mondta. Az Európai Parlament mindent megtesz annak érdekében, hogy Törökország visszatérjen az egyezményhez, illetve arra szólítja fel az Európai Unió valamennyi tagállamát, hogy mihamarabb ratifikálja az isztambuli egyezményt - tette hozzá.
Az EP elnöke kérdésre válaszolva kijelentette: az uniós parlament minden alkalmat megragad a nemzeti kisebbségek védelme elveinek megerősítésére.
„Reflektorfényben kell tartanunk azokat a nehézségeket, amelyekkel polgáraink szembesülnek a kisebbségi kérdést illetően” – tette hozzá David Sassoli.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.