Agyonlőttek két fegyvertelen rendőrnőt Manchesterben

London |

<p>Agyonlőttek két fegyvertelen rendőrnőt az angliai Manchesterben kedden.</p>

A hatósági beszámoló szerint a járőr "rutinhívásra" érkezett egy házhoz a nagyváros délkeleti Hattersley kerületében. A megkülönböztető jelzéseit használó rendőrautóval kiérkező rendőrnők bementek az épületbe, a lövések ezután dördültek el.

A BBC által idézett tanúk egyöntetűen egy robbanásról is beszámoltak, és a helyszínre kivonult a brit hadsereg egy tűzszerész osztaga is. Az egyik tanú szerint összesen 13 lövést lehetett hallani.

Az incidens után őrizetbe vettek egy férfit, aki maga jelentkezett a közeli rendőrőrsön. A 29 éves Dale Cregant egy korábbi gyilkosság miatt már körözték, és a rendőrségi közlemény szerint ő gyanúsítható a két rendőrnő megölésével is.

Nagy-Britanniában - ahol a nem kommandós vagy terrorelhárító feladatokra kiképzett, utcai járőrözést végző rendőröknél hagyományosan nincs tűzfegyver - rendkívül ritka a rendőrgyilkosság, ugyanazon bűncselekmény során egyszerre két rendőrnőt pedig még soha nem öltek meg.

A legutóbbi hasonló incidens 2005-ben történt az észak-angliai Bradfordban, ahol egy négygyermekes rendőrnő esett fegyveres rablók áldozatává. Sharon Beshenivsky egy utazási irodában történt rablási kísérlet helyszínére szállt ki egy másik rendőrnővel, de a bűnözők mindkettejükre rálőttek. Beshenivsky azonnal meghalt, társa súlyosan megsérült, annak ellenére, hogy - jóllehet fegyver náluk sem volt - mindketten golyóálló mellényt viseltek.

A bradfordi rendőrgyilkosság után Lord John Stevens, a Scotland Yard nem sokkal korábban leköszönt volt főparancsnoka - aki e minőségében hivatali ideje alatt a legmagasabb rangú brit rendőrtiszt volt - a halálbüntetés nagy-britanniai visszaállítását szorgalmazta.

Lord Stevens az egyik brit bulvárlapban közölt cikkében annak idején azt írta, hogy egész életében ellenezte a halálbüntetést, de Sharon Beshenivsky hidegvérű meggyilkolása után megváltoztatta véleményét, mivel szerinte "a gonosz e szélsőséges megnyilvánulására csak a legszélsőségesebb választ lehet adni, ez pedig a halál".

Nagy-Britanniában 1965-ben törölték el a halálbüntetést, visszaállítása nincs napirenden.

 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?