A németek többsége támogatná a "Grexitet"

Berlin |

<p>A németek többsége támogatná a &quot;Grexitet&quot;, vagyis Görögország távozását az euróövezetből - derült ki egy friss közvélemény-kutatásból.</p>

A Mannheimi Kutatócsoport által végzett felmérés adatai szerint a megkérdezettek 52 százaléka nemmel válaszolt arra a kérdésre, hogy Görögországnak az eurózónában kellene-e maradnia, 40 százalék viszont ellenezné a "Grexitet". Februárban a németeknek még mindössze 41 százaléka volt a görög eurózóna-tagság ellen, 52 százalék támogatta azt.     A pénteken nyilvánosságra hozott kutatás szerint a válaszadók 80 százaléka egyetértett azzal a kijelentéssel, hogy az athéni kormány nem megbízható, 14 százalék viszont úgy gondolja, hogy Görögország teljesíteni fogja a vállalásait.     A megkérdezettek 32 százaléka szerint egy esetleges görög államcsőd súlyos károkat okozna a német gazdaságnak, 47 százalék azt mondta, hogy a károk nem lennének olyan jelentősek, 11 százalék szerint pedig egyáltalán nem gyűrűzne tovább a válság.     Az utóbbi időben tovább romlott az Athén és Berlin közötti, amúgy is feszült viszony. A görög kormány nemrégiben arra szólította fel Németországot, hogy fizessen jóvátételt a második világháborús náci megszállás miatt. Berlin elutasította Görögország kérését, mondván, hogy annak nincs jogalapja, hiszen a Németország újraegyesítésének elismeréséről szóló 1990-es megállapodás minden ilyen témát lezárt jogilag.     Panosz Kammenosz görög védelmi miniszter hétfőn azt üzente Németországnak: "ha Görögországot cserben hagyják (a németek)", tudniuk kell, hogy Athén akkor megadja a bevándorlóknak a schengeni övezetbe való beutazáshoz szükséges okmányokat és az emberáradat meg sem áll majd Berlinig. Ha a menekültek között majd az Iszlám Állam nevű terrorszervezet dzsihadistáit is megtalálni, akkor azt Európa magának és a Görögországgal szembeni kompromisszumképtelen magatartásának köszönheti - tette hozzá Kammenosz.     A kormányzó baloldali radikális Sziriza párt a Görögországnak nyújtott 240 milliárd eurós pénzügyi mentőcsomag radikális újratárgyalását követeli, Németország azonban - más hitelezőkkel karöltve - elzárkózik ettől. 
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?