<p>Több mint 300 ezer mianmari rohingja menekültnek nincs hol laknia Bangladesben, és nagy szükségük lenne ideiglenes szálláshelyekre - hívta fel a figyelmet a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) kedden.</p>
300 ezer rohingjának lenne azonnali szüksége szálláshelyre
Több tízezer rohingjának egyáltalán nincs fedél a feje felett. Ők a szabad ég alatt táboroznak, kitéve a monszunt kísérő szeleknek és esőzéseknek.
"Azonnal el kell szállásolnunk őket" - mondta Mohammed Abdiker, az IOM válságkezelési igazgatója egy genfi sajtótájékoztatón.
A brit nemzetközi fejlesztési minisztérium a múlt héten 20 ezer takarót, 10 500 matracot és 10 ezer vízhatlan ponyvát küldött Bangladesbe - fűzte hozzá a szervezet.
Banglades körülbelül 507 ezer muszlim vallású rohingját fogadott be augusztus 25-e óta az ENSZ menekültügyi főbiztosának hivatala (UNHCR) és az IOM becslései szerint. A konfliktus kezdete előtt mintegy kétszer ennyi rohingja élt Mianmarban. A kisebbség tagjainak többsége a nyugat-mianmari Arakán államból menekült el a hadsereg tisztogató műveletei elől. A mianmari katonaság rohingja szélsőségesek összehangolt támadásaira válaszolt.
Az emberáradatot egyelőre nem sikerült megfékezni, továbbra is naponta ezrek lépik át a határt - tette hozzá Joel Millman, az IOM szóvivője.
A buddhista többségű Mianmarban a szomszédos Bangladesből származó illegális bevándorlóknak tekintik a muszlim rohingjákat, és nem hajlandók állampolgárságot adni nekik.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.