Továbbra is töretlenül menetelnek a Vitézek

KÉZILABDA
Miután szombaton minden az esztergomi lányok szája ízének megfelelően alakult (A Békéscsaba simán kikapott otthon az FTC-től, a Spartacus pedig szoros meccsen a Győrtől), eldőlt, hogy a királyvárosiak a 10.

KÉZILABDA

Miután szombaton minden az esztergomi lányok szája ízének megfelelően alakult (A Békéscsaba simán kikapott otthon az FTC-től, a Spartacus pedig szoros meccsen a Győrtől), eldőlt, hogy a királyvárosiak a 10. helyről kezdik a rájátszást, a kérdés pedig az volt, hogy sikerül-e legalább megszorítani a Cornexi-Alcoát az utolsó alapszakaszbeli mérkőzésen. Az őszi idegenbeli 41-27-es vereség után lett volna törlesztenivalója a lányoknak, igaz viszont, hogy a fehérváriak nagyobb játékerőt képviselnek. Ők győzelmük esetén a DVSC-t és a Hypot is megelőzték volna, bár a rájátszásban ez számukra nem jelentett volna pontban mérhető előnyt. A presztízsmecscsen az Esztergomi KSE nagyszerűen küzdött a becsületéért, így a félidőre a vendégek csupán négygólos előnyre tettek szert. A második játékrészben is motiváltan léptek pályára a hazaiak, akik elsősorban a mezőny legeredményesebbjének bizonyuló Wolf 11 góljával, valamint Veszeli és Sipos játékával az 54. percre kiegyenlítettek (25:25). A fiatalokból álló csapat kiválóan küzdött, és ami fontosabb, lelkesedésén túl jól is játszott, ám a hajrára a rutin is segítette a Cronexit, amely végül két góllal bizonyult jobbnak riválisánál. A hazai csapat ezzel együtt – a 10. helyen zárva az alapszakaszt – méltóképpen búcsúzott közönségétől, és a folytatásban a 9-11. helyért folytatja a küzdelmet.

Visszatekintő:

Női NB I., alapszakasz, 22. forduló

Esztergomi KSE – Cornexi-Alcoa 28-30 (13-17); Esztergom, 450 néző. Vezette Horváth J., Németh Cs.

ESZTERGOM: Körmöczi – Povázsay, Veszeli 5 (1), Simon 1, Wolf 11 (1), Sipos 4, Vincze 2. Cs: Lengyel, Németh A. (kapusok), Mezőségi, Takács 1. Keczkó 1, Somogyi, Lánczos 3. Edző: Laurencz László

CORNEXI: Fekete – Lőw 4, Georgetta 5, Siti B. 7, Tóth K. 1, Deli 5 (5), Kenyeres 2. Cs: Bartek (kapus), Kovács T. 1, Vaszari, Csenki 4 (1), Őr E. 1, Kerekes. Edző: Szabó Edina

Következik:

A rájátszásban a Hypo már nem szerepel, így két-két négyes és egy hármas csoportban folytatódik a bajnokság. Az 1–4. helyért versenybe indulók közül a Dunaferr 4, a Győr 3, az FTC 2, míg a Vác 1 bónuszpponttal rajtol. Az 5–8. helyért: Vasas 4, Cornexi 3, DVSC 2, Hódmezővásárhely 1. A 9–11. helyért: Esztergom 4, Békéscsaba 3, Spartacus 2.

12. K.-Spartacus 22 2 2 18 498–605 6

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött: Esztergom –Békéscsaba 37 – 19, Békéscsaba – Esztergom 29 – 24.

LABDARÚGÁS

Regionális rangadót rendeztek a hétvégén az NB III. Duna-csoportjában, ugyanis az esztergomiak a Dorog csapatát fogadták. A harmadik helyen álló vendégek egyértelmű esélyesei voltak a mérkőzésnek, az esztergomiak csak abban reménykedhettek, hogy ezúttal eredményesebbek lesznek hazai pályán, mint az ősz folyamán.

Ennek tükrében rémálomszerűen indult a mérkőzés hazai szempontból miután a védők hibáját kihasználva a dorogiak már a 3. percben megszerezték a vezetést. Az ezt követő 10 percben a vendégek Papp révén további két alkalommal volt eredményes, azaz 15 perc elteltével már 3:0-ra vezettek a dorogiak, csatáruk Papp pedig klasszikus mesterhármasnál járt. Félő volt, hogy katasztrofális vereséget szenvednek a királyvárosiak, de a gólparádé negyedóra után abbamaradt. Az esztergomiak irányították ezután a játékot, de helyzeteiket nem tudták gólra váltani. A vendégek továbbra is tartják harmadik helyüket a tabellán, Esztergom pedig maradt a 15.

NB III., Duna-csoport, 17. forduló

Esztergom–Dorog: 0:3 (0:3)

Esztergom, 350 néző, vezette: Madlena J.

Esztergom: Czivisz – Salik, Krammer, Kneiszel, Sauker, Kovács (Baják), Varga L., Németh (Mlaka), Cserép, Pásztor, Nagy (Méhes N.). Edző: Holdampf Sándor.

Dorog: Molnár – Gyuró, Farkas, Kriska, Robotka, Hidvégi (Fürst), Csapó, Engelbrecht, Kiss, Papp, Merényi. Edző: Morecz László.

RÖGBI

A tavaszi idénynyitón esős idő várta a csapatokat, melynek köszönhetően a pálya mély, lassú és csúszós volt, ami gyakran megtréfálta a játékosokat. Az első percek tapogatózó játéka után a Vitézek vették kezükbe a kezdeményezést és egymás után vezették támadásaikat. A 15. és 36. percben elért célokkal vezetést szereztek, így a félidő 10:0-s eredménnyel zárult. A második játékrészre a Vitézek tartósították szünet előtti formájukat, a körülményekhez képest néha tetszetős akciókat vezettek, és a 16., valamint 34. percben elért célokkal bebiztosították és fölényessé tették győzelmüket (22:5). A második helyezett legyőzésével a Vitézek megerősítették első helyüket a bajnokságban. A junior mérkőzésen is fölényes esztergomi győzelem született, ahol a vendégeknek pontot sem sikerült szereznie a fiatal Vitézek ellen (24:0). A csapat szombaton Szentesen lép pályára.

Esztergomi Vitézek – Elefántok 22:5 (10:0)

Esztergom, 400 néző, vezette: Suiogan.

Esztergomi Vitézek: Heckel, Hock, Siroki, Marosi, Novák, Deli, Koller, Szőlősi, Pfeiffer, Bíró, Gódor, Molnár, Nagy R., Tauber, Ardelán. Csere: Juhász, Köhl. Edző: Szőlősi László.

Esztergomi célok: Koller 15, Heckel 5, Bíró 2.

KICK-BOX

A hétvégén huszonhárom klub több mint száz versenyzője lépett ringbe a Békéscsabán megrendezésre kerülő semi contact kick-box országos bajnokság első fordulójában. Régiónk versenyzői kitettek magukért, a nyergesújfalui Zoltek SE versenyzői közül Hirsch Tibor a 63 kilogrammosok versenyében aranyérmes, ugyanitt Szántó Sándor ezüstérmes lett. A 69 kilósok között az esztergomi Olasz Attila, a +70 kilósoknál pedig a világbajnok Pruzsinszky Ivett lett a bajnok. Edzőjük Zrínyi Miklós.

RÖPLABDA

A röplabda férfi extraliga alsóházi rájátszásában legfeljebb a lebonyolítási rendszer okoz izgalmakat. Az 5-8. helyért küzdő csapatok közül a Szolnok és a Dági SE egyértelműen jobb a kisebbik kaposvári csapatnál és a Szegednél, így akár évekig eljátszhatott volna a négy csapat egymással, akkor is vélhetően ez lett volna a sorrend. A legutolsó fordulóban például a szolnokiak ugyan csak 3:2-re, de ismét legyőzték a Papiron SC-Szegedet, míg a dágiak kaposvári kiruccanása is diadalt hozott. Bár az első szettet a hazaiak nyerték szoros csatában (pedig 24:24-nél egyenlő volt az állás), de a folytatásban már csak a dágiak örülhettek. Három győztes játszma után 3:1-re hozták a meccset, és ezzel megerősítették 6. helyüket az alsóházi tabellán. A folytatásban a Szolnok és a Dág az 5. helyért, a Kaposvár a Szegeddel a 7. helyért küzd meg. A párharcok két nyert meccsig tartanak, a dágiak első mérkőzése Szolnokon lesz.