Több ombudsmanjelöltje is van az MKP-nak

Pozsony. Tegnap este az MKP Elnöksége nem választotta ki a párt jelöltjét az emberjogi biztos posztjára. A. Nagy László szerint az MKP döntéshozó fóruma több jelöltről tárgyalt, akik valamennyien megfelelnek a párt elvárásainak.

Pozsony. Tegnap este az MKP Elnöksége nem választotta ki a párt jelöltjét az emberjogi biztos posztjára. A. Nagy László szerint az MKP döntéshozó fóruma több jelöltről tárgyalt, akik valamennyien megfelelnek a párt elvárásainak. Hárman közülük a párt szűkebb környezetéből származnak, van néhány jelölt, aki nem az MKP tagja, és vannak közöttük nem magyar nemzetiségűek is. Az ülésen elfogadták azt a taktikát, mellyel a mai koalíciós tanácson azt szeretnék elérni, hogy a koalíció közös jelöltje az MKP által javasolt személy legyen. A. Nagy szerint nehéz tárgyalás várható, de el akarják érni, hogy megegyezzenek egy jelöltben, ellenkező esetben fennáll annak a veszélye, hogy ellenzéki jelölt győz valamelyik koalíciós párt támogatásával. A. Nagy László a koalíció közös jelöltje legfontosabb tulajdoságának azt tartja, hogy bírja valamennyi koalíciós párt bizalmát. Az MKP elképzelhetőnek tartja olyan jelölt támogatását is, aki pártpolitikától független, esetleg bírja a civil szervezetek bizalmát. A. Nagy szerint a holnapi koalíciós tanácson még nem várható végleges döntés.

Az utóbbi napokban több ember neve is felmerült, akiknek jelölését az MKP támogathatja. Számításba jött Bauer Edit, a szociális minisztérium államtitkára, de felbukkant Ján Hrubala jogász neve is, akit a civil szervezetek javasoltak az ombudsman posztjára. Az MKP-n kívül már valamennyi koalíciós párt megnevezte jelöltjét, a KDH Martin Lauko-t, a főügyész első helyettesét javasolja, az SDKÚ Jana Dubovcovát, a Besztercebányai Járási Bíróság elnöknőjét, az SDĽ pedig Igor Lenskýt, a szakszervezetek jelöltjét támogatja.

Az emberjogi biztost a parlament február 19-én választja meg, a jelöltek nevét legkésőbb február 8-án kell leadniuk a képviselőknek. A jelölt nem lehet büntetett előéletű, szlovákiai állandó lakhellyel rendelkező szlovák állampolgárnak kell lennie, legalább a választás napján be kell töltenie 35. életévét és nem lehet tagja politikai pártnak. A választás módját a január 29-én kezdődő ülés első pontjaként tárgyalja a parlament. A. Nagy szerint az elkészült határozati javaslat egyszerű többséget szab meg az ombudsman megválasztásához, ami azt jelenti, hogy akár az első körben végleges eredmény születhet. (lpj)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?