Erik Tomáš munkaügyi miniszter szerint anyagilag is ösztönözni szeretnék a munkát vállaló fiatalokat.
Támogatják a hátrányban levők munkahelyi beilleszkedését
A munkaügyi tárca elindította a legújabb foglalkoztatástámogatási projektjét, amellyel a tartósan munkanélküli és fogyatékkal élő személyek munkaerőpiaci elhelyezkedését szeretnék elősegíteni. A több mint 300 millió euró értékű projektet az Európai Szociális Alapból finanszírozzák.
A munkaügyi minisztérium szerint a foglalkoztatástámogatási projekttel kapcsolatos tevékenységek áprilisban indulnak be.
„Szó szerint le akarunk csapni azokra az emberekre, akik tartósan munkanélküliek, alacsony képzettségűek, fogyatékkal élők vagy a 30 évnél fiatalabb és 50 évnél idősebb korosztályhoz tartoznak. A tapasztalataink szerint ezek azok a csoportok, amelyek nehezebben tudnak elhelyezkedni a munkapiacon, a projektünk segítségével így megpróbáljuk őket munkába állítani”
– mondta el Erik Tomáš (Hlas) munkaügyi miniszter. Az általa vezetett szaktárca nyolc tevékenységet készített elő a projekt keretén belül, amelyeket április folyamán terveznek elindítani. A minisztérium a 30 évnél fiatalabb, alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkező fiatalokat 3–6 hónapos időtartamra munkába állítja, és ez idő alatt a létminimumnak (269 euró) megfelelő összegű anyagi juttatással fogja támogatni őket.
Emellett egy ösztönző juttatást is be akarnak vezetni, amely Tomáš szerint az anyagi szükséghelyzetben élő segélyezetteket hivatott motiválni, hogy munkát vállaljanak. Ha az ilyen személy munkát kap, az állam a fizetés mellett ösztönző juttatást is nyújt majd neki. A projekt részeként a munkaügyi minisztérium azt tervezi, hogy az állam állja majd az ilyen támogatottak munkahelyi beilleszkedését elősegítő mentorokkal kapcsolatos költségeket is a munkáltatók számára. Emellett anyagi hozzájárulással támogatni kívánják azokat, akik úgy döntenek, hogy vállalkozásba kezdenek.
A munkaügyi minisztérium projektje számos olyan tevékenységet is tartalmaz, amelyek a fogyatékkal élők munkaerőpiacra való belépését segítik. Az állam azt tervezi, hogy támogatja azokat a védett műhelyeket, amelyeknek sikerül a fogyatékkal élő személyt a munkaerőpiacra juttatniuk. Arra is ösztönözni kívánja a munkaadókat, hogy munkahelyeiket a fogyatékkal élők számára alakítsák át. A vállalatok akár 20 ezer eurós állami hozzájárulást is kaphatnak a munkahely akadálymentesítésére.
A beruházásokért és régiófejlesztésért felelős miniszter, Richard Raši (Hlas) szerint a foglalkoztatástámogatási projekt a legnagyobb nemzeti projektek közé tartozik.
„A munkaügyi tárca olyan intézkedéseket készített elő, amelyek valóban a munkanélküliek minden rétegét, különösen a kritikus helyzetben levő csoportokat érintik. Arra is gondoltak, hogy nem elég munkát biztosítani például a fogyatékkal élőknek, hanem be is kell tanítaniuk őket ebbe a munkába”
– tette hozzá Raši. A foglalkoztatás ösztönzésével elősegített régiófejlesztést a jelenleg futó programozási időszakban a „Szlovákia program” forrásaiból biztosítják. „Az új uniós alapokat úgy állították össze, hogy a mi minisztériumunk az irányító hatóság, megállapodtunk azonban abban, hogy egyetlen projektet sem fogunk elszigetelten megvalósítani, hanem mindig együttműködünk a többi tárcával is, hogy a lehető legjobb eredményt érjük el” – figyelmeztet Raši. (mi TASR)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.