Született művészek

Két tehetséges, fiatal festőművész kiállítását nyitották meg február 2-án a Duna Múzeum Galériájában.

Két tehetséges, fiatal festőművész kiállítását nyitották meg február 2-án a Duna Múzeum Galériájában. Hivatalosan még nem rendelkeznek a festői végzettséget igazoló okirattal, ám Huszti János és Mórocz Viktor – mindketten a Pécsi Természettudományi Egyetem Művészeti Karának festő szakos, végzős hallgatói – a tárlat képeit tekintve birtokolják a művészet hajlamát, ami nem a diploma átvételekor képződik, s nem is a papír tulajdonba vételével teljesedik ki. A művészet folyamat, belső hajlam, melynek jelenléte a tokodi származású Huszti János és a pincehelyi születésű Mórocz Viktor munkáiban is jócskán fellelhető. Huszti a festészet mellett fotókat is feldolgoz alkotásaiban. A kész felvételt apró mozaikokba szedve, majd új látásmódot, markánsabb mondanivalót belehelyezve válik egyénivé az alkotás. A nyári búzatábla a rávitt lakkrétegtől plasztikussá válik, fényes és csúszós lesz egyszerre, mézédes hangulattal tölti meg a képet. A Magasról fotózott táj és égbolt ugyanezzel a technikával készült, ám a levegőég apróbb darabokra szedve. A különbség üzenheti, hogy bármily rendezettnek is tűnik földi ténykedésünk, de egy felettünk álló világ bonyolult illúziói vagyunk. Néhány műhöz a választott képkeret is igen egyedi, a kimustrált riglis faajtó a maga nemes egyszerűségével öleli körbe a képet.

Mórocz Viktor festményeit a természet varázsa ihlette. A színek, a néhol vastagon felvitt festékrétegen már-már nőies romantika, kecsesség szűrődik át. Pipacsokat fest közeli és távolabbi perspektívából, égően piros, lepkeszárny-szirmú virágot. A vágyat, mely mindig űzendő, a virágot, amely csokorba nem köthető. A Tavirózsák sorozata is mestermű, mert a növényen keresztül bepillantást enged lelkébe. A kék és zöld játékával, megejtő formáival vidámságot és ujjongást mutat. Egy fiatal, érzéki lelkű ember egészséges huzatát az élet küszöbén. Képeivel egy olyan világot láttat velünk, melyet a kocka-beton építészet és a művészet „elsivatagosodásának” korában gyakran elfelejtünk.(L. Zs)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?