Pozsony. „Annyi ciklotront építenek, amennyit akarnak, ha betartják a biztonsági előírásokat” – jelentette ki Gustav Hör, a frankfurti Goethe Egyetem professzora a részecskegyorsítónak otthont adó Szabvány és Méréstechnikai Intézet (ÚNMS) sajtótájékoztatóján.
Szakemberek védik a ciklotront
Pozsony. „Annyi ciklotront építenek, amennyit akarnak, ha betartják a biztonsági előírásokat” – jelentette ki Gustav Hör, a frankfurti Goethe Egyetem professzora a részecskegyorsítónak otthont adó Szabvány és Méréstechnikai Intézet (ÚNMS) sajtótájékoztatóján. A daganatos betegségek szakértője elmondta: sehol a világon nem tapasztalt még ekkora ellenállást és félelmet a lakosság részéről, mint Pozsonyban. Sőt, Hör szerint, akik ismerik és használják, vagy akik daganatos betegségben szenvednek, inkább támogatják részecskegyorsító felépítését. A rákos betegségek gyors diagnosztizálása szempontjából nélkülözhetetlen berendezést a világon mindenütt a városok központjaiban, kórházakban és kutatóintézetekben építik fel, sőt, néhol egy helyen többet is, ezt terveziknálunk is. Hernan Vera Ruiz, a Nemzetközi Atomenergetikai Ügynökség szakértője szerint a lakóknak nem a sugárzás, hanem amiatt kellene aggódniuk, hogy a részecskegyorsító valóban szakértő kezekbe kerüljön. Ez esetben ugyanis semmi veszélyt nem jelent az emberre és a környezetre. Az ÚNMS azt is felajánlotta a cyklotront ellenző civil szervezeteknek, hogy bárhol a városban sugárzásmérőket helyeznek el, a mérési eredményeket az interneten elérhetővé teszik. (szm)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.