<p>A gyógyszerek sem jelentenek kivételt, ha hamisításról van szó – egy felmérés szerint az interneten árusított gyógyszerek, gyógyhatású készítmények mintegy 50 százaléka hamisítvány.</p>
Főleg az utóbb években ugrott meg ezen szerek aránya, amelyek az internet segítségével, gyakran visszakövethetetlen forrásból jutnak el az emberekhez. Elsősorban azért veszélyesek, mert nem ritkán káros anyagokat tartalmaznak – kimutattak már patkánymérget, ólomtartalmú színezőt is –, továbbá nem higiénikus körülmények között készítik őket. Előfordulhat, hogy súlyosan veszélyeztetik az egészséget.
A Pfizer gyógyszertársaság ezért országos felvilágosító kampányt indított a hamisított gyógyszerekről és esetleges veszélyeikről. A szakemberek figyelmeztetnek: világhálón csak akkor vásároljunk gyógyszert, ha fel van tüntetve a tényleges gyógyszertár pontos címe is. Semmiképpen sem ajánlják, hogy gyógyszerre vagy táplálékkiegészítőre vonatkozó internetes ajánlatra válaszoljunk.
A felmérések szerint legtöbben fogyasztószert, megfázás elleni szert, potencianövelőt és fájdalomcsillapítót rendelnek az interneten.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.