Veronika Remišová
Remišová: Meg kell vizsgálni, miért rendelték el Kuciak átvilágítását
Az OĽaNO mozgalom feljelentést tesz a rendőrséget felügyelő szervnél. Indítványozzák, hogy az intézmény vizsgálja meg, a rendőrségnél miért rendelték el a Ján Kuciakról szóló bejegyzések átvilágítását fél évvel az újságíró meggyilkolása előtt, illetve hogy ellenőrizze a rendőrség összeköttetéseit bizonyos csoportokkal. Erről Veronika Remišová (OĽaNO) parlamenti képviselő számolt be hétfői sajtótájékoztatóján. Az ellenzéki képviselők Denisa Saková (Smer-SD) belügyminisztert is kérdőre akarják vonni.
„Az államba és az intézményeibe vetett bizalmat nem lehet visszaszerezni, ha korhadt alapokon áll. A rendőrségnél rendet kell tenni, tisztességes feltételeket kell biztosítani az ügyes és becsületes rendőrök számára és meg kell akadályozni, hogy a rendőrséget valamiféle magánjellegű, szervezett csoportok privatizálhassák” – hangsúlyozta Remišová.
Az ellenzéki politikus példaként a Bonul cég tulajdonosai, a Bödör-csoport, valamint Tibor Gašpar volt rendőrfőnök közötti állítólagos kapcsolatot említette. Botrányosnak tartja az arról szóló információkat is, hogy Gašpar állítólag még az újságíró meggyilkolása előtt elrendelte a Kuciakról szóló bejegyzések átvilágítását. Ezzel összefüggésben Remišová kijelentette: elfogadhatatlan, hogy Gašpar továbbra is a belügyminiszter tanácsadója maradjon.
Grendel Gábor (OĽaNO) hozzátette: Gašparnak három alapvető kérdésre kellene választ adnia: mi okból rendelte el a Ján Kuciakról szóló, a rendőrségi adatbázisban szereplő információk átvilágítását, a rendőrség milyen információkat gyűjtött össze és mit csinált ezekkel. Ezeket a kérdéseket Sakovának is fel fogják tenni a védelmi bizottság soron következő ülésén. Grendel úgy véli, fontos, hogy a belügyminiszter ismerje a válaszokat.
Ha a minisztérium fedezi a hasonló összefonódásokat, az Remišová szerint rossz fényt vet az egész rendőrségre. Hangsúlyozta, hogy az ügyészségnek és a belügyminisztériumi felügyelőségnek is „el kellene kezdeniük kérdéseket feltenni”. Az ellenzéki képviselő szerint az érintett hatóságoknak és a védelmi bizottságnak azzal is foglalkozniuk kellene, hogyan működött a Nemzeti Bűnüldözési Ügynökség (NAKA) Robert Krajmer és Peter Hraško vezetése alatt.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.