A hatalmas terekkel, nagy felületekkel dolgozó építész és belsőépítész, Rainer Péter munkáit nehéz egy kiállítóterem falai között bemutatni. A március közepén, az esztergomi Főszékesegyházi Kincstárban megnyílt tárlaton dokumentációk, tervrajzok és fotók láthatók.
Rainer Péter 1949-ben született Budapesten.
Rainer Péter alkotásaiból nyílt tárlat
Rainer Péter 1949-ben született Budapesten. Az anyaggal, a fában lakozó lehetőségekkel először bútorasztalos tanulmányai folytán ismerkedett meg. Később belsőépítész és műemlékvédelmi szakmérnöki diplomát szerzett, jelenleg az Állami Műemlék-helyreállítási és Restaurálási Központ vezető tervezője.
Akár meglévő épület helyrehozatalán, akár új létrehozásán dolgozik, tiszteletben tartja a már meglévőt, a környezet adottságait. Nem felforgató szellemben alkot, nem épít be a tájba oda nem illőt, hanem a realitásokat és a kötöttségeket figyelembe véve készíti tervrajzait.
Cséfalvay Pál kanonok, múzeumigazgató a megnyitón elhangzott beszédében egy munkában elsimult lelket, egy tiszta embert fedezett fel az alkotóban. Egy hívő embert, aki önközpontúságtól és magamutogatástól mentesen tudta elkészíteni szakrális építmények terveit.
A hollókői több száz éves parasztház rekonstrukciójánál a régi kor emlékeinek maximális figyelembe vételével simította bele a tájba a megújult épületet. Nincs tetőablak, nincs fémkorlát, a mai technológiák segítségével reprodukálta a régit. Vadász György Kossuth- és Ybl-díjas építőművész elmondása szerint Rainer Péter munkái nem hatalmas, csodát teremtő erőből fakadtak, hanem az épület és használója közötti harmónia kölcsönhatásából. Munkájával csendet visz egy nagyon hangos világba. (lőrincz)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.