Pozitív kampányt folytat az MKP

2001. december elsején először választ megyei képviselőket a lakosság. A mostani választás az előzőekhez képest néhány szervezési dologban eltér az eddigiektől. Ezekről is kérdeztük Bastrnák Tibort, a Nyitrai Kerületi Hivatal elöljáró-helyettesét, az MKP komáromi városi alapszervezetének elnökét.

Bastrnák: bele akarunk szólni a végső döntések meghozatalábaVas Gyula felvétele Néhány nappal ezelőtt minden választásra jogosult személy megkapta a megyei önkormányzati választások idejére és helyére vonatkozó értesítést. A parlamenti választásokkal ellentétben azonban ezúttal nem kézbesítették a jelöltek névsorát. Erről hol szerezhetnek tudomást a polgárok?

A képviselő-, valamint a megyeielnök-jelöltek listáját a választások előtt 15 nappal a községi hivatalok hirdetménytáblájára függesztik majd ki. Itt bárki áttanulmányozhatja a névsort, és előre eldöntheti, kire voksol. A választások napján, tehát december elsején a szavazóhelyiségben két szavazócédulát kapnak a szavazásra jogosultak, az egyiken a képviselőjelöltek, a másikon a megyeielnök-jelöltek szerepelnek majd. Mindkét lista ábécérendben tartalmazza a neveket, a jelölt életkorát, foglalkozását és azt, hogy függetlenként, vagy valamelyik párt színeiben indult-e. A nevek előtt lévő sorszámot kell bekarikázniuk a választóknak. A megyefőnökjelöltek listáján csak egyet, a másikon maximum annyit, ahány jelöltet bejuttathat az adott járás a megyei önkormányzatba. Ez például Komárom esetében 8.

A Nyitrai kerületben, illetve a Komáromi járásban hányan indulnak az MKP színeiben?

Ebben a kerületben összesen 34 jelöltje van a Magyar Koalíció Pártjának, ebből a Komáromi járásban 8, a Vágsellyeiben 4, az Érsekújváriban 11, a Lévaiban 9, a Nyitraiban pedig 2. Ez azt jelenti, hogy ez utóbbin kívül minden magyarlakta járásban a megengedett legnagyobb számú jelöltet állította a párt, ennyi nevet karikázhatnak tehát be a választók az egyes járási listákon. A Komáromi járás MKP-jelöltjei a következők: Fehér Miklós parlamenti képviselő, aki egyben a párt megyeielnök-jelöltje is, Hortai Éva jogász, Bastrnák Sándor orvos, Szabó Olga parlamenti képviselő, Sebők Zoltán orvos, Bölcs József polgármester, Angyal Béla mérnök, a közbeszerzési hivatal elnöki irodájának vezetője és jómagam.

A nyitrai megyei önkormányzat 52 tagból áll majd. Az itt élő magyarság szempontjából ideális esetben akár többségbe is kerülhetnének az MKP jelöltjei, persze ehhez egyértelműen meg kell szerezni a választók bizalmát.

Természetesen akkor tudnánk a lehető legjobban képviselni járásunk és a magyarság érdekeit, ha minél nagyobb számban jutnánk be a megyei parlamentbe. Köztudott, hogy megyei szinten erős balközép választási koalíció alakult, velük csak úgy vehetjük fel a harcot, ha egységesek vagyunk. Meg kell mondani azt is, hogy a független jelöltek bizonyos mértékben gyengítik pozíciónkat. Az ő viselkedésük a megalakuló képviselő-testületen belül kevésbé lesz kiszámítható, mint a közös pártprogramhoz ragaszkodó, egységesen fellépő MKP-s képviselőké.

Az MKP országos kampányindító gyűlése november 14-én lesz Komáromban. Az ezt követő két hét a kampányolás jegyében zajlik. Önök a járáson belül hogyan készülnek erre?

November 15-e és 28-a között végigjárjuk a járás valamennyi magyarlakta települését, naponta hármat-hármat. Szeretnénk mindnyájan elmenni az összes helyszínre. Ez azonban azt jelenti, hogy rövid időt, mindössze egy-egy órát tölthetünk csak el a választópolgárok körében. Ezalatt az idő alatt az MKP leglényegesebb célkitűzésein kívül elsősorban azt szeretnénk elmagyarázni a lakosságnak, miért annyira fontos, hogy a lehető legtöbben menjenek el választani. A megyei önkormányzat ugyanis számos jogkörrel rendelkezik majd. Ami számunkra talán a legmeghatározóbb: ez a képviselő-testület dönt a középiskolák, a kultúra és az egészségügy támogatásáról, finanszírozásáról. Ezért minél több MKP-jelöltnek ott kell lennie, amikor a pénzek regionális elosztása történik, hogy beleszólása legyen a végső döntések meghozatalába. Vagyis, hogy régiónkat ne degradálhassa másodrendűvé senki.

Komárom polgármestere nemrégiben lapunk hasábjain azzal vádolta meg az MKP helyi, illetve járási vezetőségét, hogy szándékosan mellőzi őt, ezért független jelöltként indul a megyei önkormányzati választásokon. Mi erről a véleménye?

Az, hogy valaki függetlenként indul, meg sem próbálva megmérettetni magát saját pártján belül – megkérdőjelezve annak demokratikus szerkezetét –, az mindenképpen olyan döntés, amely az önös érdekeket helyezi előtérbe. Ezért nem tartom tisztességesnek, hogy másokat megvádolva igyekszik a nyilvánosság előtt magyarázatot adni döntésére; ennek megítélése azonban a párt illetékes szerveire tartozik. Mi pozitív kampányt folyatunk, nem mások lejáratásával igyekszünk megszólítani a lakosságot. Az MKP programjával, az eddigi munkánk eredményeit felmutatva állunk a választók elé és mérettetjük meg magunkat.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?