Petícióval védik a nőket

Pozsony. A hazai nők védelmére kelt az MKP, amire a legjobb eszközt a kvótaellenes petíciójukban látják.

Pozsony. A hazai nők védelmére kelt az MKP, amire a legjobb eszközt a kvótaellenes petíciójukban látják. Kiáltványban húzzák rá a vizes lepedőt az összes menekültre a kölni és más nyugat-európai városokban nők ellen elkövetett szexuális erőszak kapcsán a párt női képviselőjelöltjei.

A dokumentumot az MKP női parlamenti képviselőjelöltjeinek kiáltványaként tette közzé a Magyar Közösség Pártja, a párt 34 női képviselőjelöltje közül tegnap 29-ük nevét tüntették fel aláíróként. „A közelmúlt gyalázatos eseményei azt mutatják, hogy azok a migránsok nem beilleszkedni akarnak, hanem eltérő kultúrájukat, szokásaikat akarják a befogadóikra ráerőltetni” – utalnak a nyugat-európai országokban történt erőszakos cselekedetekre a dokumentumban.

A mindennapi élet

Szerintük az MKP kvótaellenes petíciójával akadályozható meg, hogy a „a kölni és más nyugat-európai nagyvárosokban történt elítélendő molesztáló, szexuális támadások szülőföldünkön ne következhessenek be”. Németh Gabriella, az MKP lista 13. helyezettje nem tartja veszélyesnek, hogy a menekültekről csak mint beilleszkedni nem akaró, és a biztonságot veszélyeztető emberekről esik szó. „Nem kollektívan az összes migráns ellen irányul a kiáltvány, de természetesen fennáll a veszély, ha eltérő kultúrájú emberek találkoznak, súrlódási pontok keletkeznek, és abból adódóan ilyen esetek is megtörténhetnek” – indokolta a kiáltványt Németh. Azt elismerte, hogy azokat, akik életüket mentve menekülnek, be kell fogadni, de ez a kiáltványba már nem fért bele. „Ez egy rövid szöveg, amit fontosnak tartottunk, beleírtuk” – mondta lapunknak a képviselőjelölt. A kiáltvány figyelmeztet arra, hogy „a biztonságot, mindennapi életünk zavartalan lefolyását meg kell védenünk”, de a Nyugat-Európában megtámadott nőkkel való együttérzés kifejezése kimaradt a szövegből.

Itthoni támadások

Németh elismerte, hogy támadások érhetik a nőket itthon vagy a környező országokban is, egyes magyarországi politikusok és közéleti személyiségek, mint például Kövér László, az Országgyűlés elnökének vagy Ákosnak a kijelentéseit verbális erőszaknak tekinti. „Igaz, hogy a verbális erőszak és a verbális támadás is támadás, de most úgy éreztük, hogy ebben az ügyben kell megszólalni” – jelentette ki Németh.

A kiáltványt feltehetően nem írja alá az MKP minden női képviselőjelöltje. Tegnap kora este a 34 női jelölt közül 29 adta aláírását. Hiányzott például Bauer Edit volt parlamenti és európai parlamenti képviselő aláírása. „Még gondolkodom, hogy aláírom-e” – mondta lapunknak tegnap Bauer.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?