<p>Akár öt évre is börtönbe kerülhet az a személy, aki szükségállapot idején nem tesz eleget az állam által elrendelt kötelességének. Így szól a büntetőtörvénykönyv módosítása, amelyet hétfőn fogadott el a kormány.</p>
Öt év börtön is járhat parancsmegtagadásért
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}
A módosítás értelmében az a személy, aki szükségállapot, hadiállapot, háború vagy rendkívüli helyzet idején nem tesz eleget az állam által kiadott parancsnak, két év börtönbüntetéssel sújtható, ha pedig a parancsmegtagadás miatt egy másik ember egészsége, élete veszélybe kerül, akkor akár öt évet is kaphat az a személy, aki megtagadta a szolgálatot.
A kormány az elmúlt hetek eseményei után döntött a szigorítás mellett, amikor is az orvosok tömeges felmondása miatt kénytelen volt szükségállapotot elrendelni. A parancsmegtagadás szigorú büntetése azonban nem csak az orvosokra vonatkozik majd.
További részletek az Új Szó keddi nyomtatott kiadásában!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.