Őszi bajnok a rögbicsapat, kiesőzónában a labdarúgók

LABDARÚGÁS
Az NB III. 14. fordulójában hazai pályán ismét vereséget szenvedett az esztergomi csapat, és visszacsúszott a 15. helyre. Bár a tökutolsó Nagyigmándtól (akik ezúttal 7-1-ra kaptak ki a Százhalombattától) még így is hét pontra áll a csapat, a 15. helyről való elmozdulás nehéz lesz ilyen formával.

LABDARÚGÁS

Az NB III. 14. fordulójában hazai pályán ismét vereséget szenvedett az esztergomi csapat, és visszacsúszott a 15. helyre. Bár a tökutolsó Nagyigmándtól (akik ezúttal 7-1-ra kaptak ki a Százhalombattától) még így is hét pontra áll a csapat, a 15. helyről való elmozdulás nehéz lesz ilyen formával. Ráadásul a Rojik ellen nagy zakóba futottak bele, úgy, hogy a félidőben még 0-0 volt az állás. A második játékrészben aztán a vendégek állva hagyták az esztergomiakat, akik mindössze egy találattal tudtak válaszolni a Rojik négy góljára. A 4-1-es vereséggel tovább tart a királyi város csapatának mélyrepülése. A gólínség tartósnak bizonyul, a 8 rúgott gól Nagyigmánddal holtversenyben a legkevesebb a csoportban. Dorogon kétségtelenül jobb a hangulat, a csapat hetek óta nyerő szériában tart, bár ezúttal mindössze döntetlenre futotta erejéből a közvetlen üldöző Dömsöd pályáján. Az 1-1-es eredménnyel azonban továbbra is tartja dobogós helyét, 3 pont előnnyel a negyedik helyezett Százhalombatta előtt. A mérkőzés visszavágójára már szombaton sor kerül Dorogon, ahol remélhetőleg a hazaiak elégtételt vesznek az idegenbeli x-ért.

Az élen álló páros rangadóján a Felcsút 1-0-ra legyőzte Budaörsöt, így ismét helyet cseréltek a táblázaton. Az üldözők előnye a dorogiakkal szemben jelenleg 9 pont, de még a bajnokság felénél sem járunk.

Visszatekintő:

NB III., Duna csoport, 14. forduló.

Dömsöd – Dorogi FC 1-1 (0-0)

Dömsöd, 100 néző, vezette: Nagy L. Dorogi FC: Fodor – Nádasi, Faragó, Kriska, Robotka – Kiss L. (Duró), Engelbrecht, Csapó, Fürst – Merényi (Hidvégi), Papp A. Vezetőedző: Morecz László. Góllövők: Moldován, ill. Papp A.

Esztergom – Rojik 1-4 (0-0) Esztergom, 150 néző, vezette: Rózsa J. Esztergomi SC: Czivisz – Méhes, Sztojka, Krammer, Mlaka – Pásztor, Schauker, Kovács B., Nagy M. (Oláh) – Kneiszel, Bulfán (Farkas G.). Vezetőedző: Holdampf Sándor. Góllövők: Kneiszel, illeve Mrázi 2, Práder, Kása.

15. forduló

Szombat, 13 óra: Dorog – Dömsöd; vasárnap, 13 óra: Ikarus-Maroshegy – Esztergom.

RÖGBI

Kissé csúszós pályán, esős időben fogadták a Vitézek a második helyen álló fehérvári csapatot. A hazaiak az első pillanattól fogva tá-madólag léptek fel, és már az 5. percben megszerezték első pontjaikat Koller révén. A hazai csapat folyamatosan támadásban maradt, majd a 25. percben a fél év kihagyás után ismét pályára lépő Nagy Zs. vitt célt, kialakítva a 15:0-s félidei eredményt.

A második félidőben elszántan rohamoztak a vendégek, és szépíteni is tudtak, de a végeredmény így is hatalmas különbséget sejtet a két csapat között. A Vitézek pontveszteség nélkül, biztos vezetés tudatában mennek téli szünetre.

NB I.

Esztergomi Vitézek – Fehérvár RK 22:5 (15:0)

Esztergom, 500 néző, vezette: Törőcsik.

Esztergomi Vitézek RSE: Heckel, Hock, Siroki, Novák, Deli, Koller, Szőlősi, Nagy Zs, Pfeiffer, Bíró, Molnár, Nagy R., Tauber, Böhm, Ódor. Csere: Juhász, Ardelán, Csákvári, Pálfi, Szegi. Edző: Szőlősi László.

Esztergomi célok: Koller 5, Deli 5, Nagy Zs. 5, Pfeiffer 5, Ardelán