Országos bajnok esztergomi evezősök: Czakó Péter 2., Fekete Álmos 3.

EVEZÉS

EVEZÉS

Az esztergomi evezősök nagyszerűen szerepeltek a hétvégi országos bajnokságban. A 2000 méteres versenyben Czakó Péter a 2., Fekete Álmos pedig a 3. helyet szerezte meg korcsoportjában. Az ezüst- és bronzérem mellett Dori Gergő 5., Dori Bence 7., Besszer Balázs 10., Pék Nóra 12., Kónya András pedig a 22. helyen végzett. Edzőjük Máramarosi János.

KÉZILABDA

A hétvégén a 20. fordulóval folytatódott az első osztályú női kézilabda bajnokság. Az esztergomi lányok az ötödik helyen álló Vasast fogadták, akiktől ősszel 3 góllal kaptak ki (23:20). Igaz, azóta nagyot fordult a világ Esztergomban, s a lányok ezúttal is csupán a tisztes helytállás reményében léphettek pályára. A 10. percig ez sikerült is, ekkor az állás 5:5 volt. Ezt követően már csak a vendégek vezettek, bár a félidőben még csak két góllal. A második félidőre azonban a hazaiak csak a mezüket küldték pályára, így a 37. percre máris 21:10-re vezetett a Vasas, azaz a második játékrészben kilenc vendég gólra nem jött hazai válasz! Az ekkor összeszedett tetemes Vasas előny a meccs végéig elegendőnek bizonyult. A 27:22-es vereséget követően a lányok már csak gólkülönbségüknek köszönhetően maradtak a 10. helyen, miután az eddig utolsó Békéscsaba némiképp váratlanul 21:19-re legyőzte a DVSC-t. A csapatból Körmöczi kapus mellett a hat góljával holtversenyben a mezőny legjobbjának bizonyuló Veszelit lehetett kiemelni. A bajnokságban a válogatott mérkőzések miatt most két hét szünet következik, majd 20-án az idény sikercsapata, a Vác ellen folytatják a lányok.

Visszatekintő:

Női NB 1., 20. forduló

Esztergomi KSE–Vasas SC 22–27 (10–12) Esztergom, 400 néző. V: Nagy F., Túróczi ESZTERGOM: Körmöczi – Lánczos 3, Mezőségi 2, Takács 2, Wolf 5 (1), Sipos, Vincze. Cs: Lengyel, Németh A. (kapusok), Simon 1, Keczkó 2 (1), Somogyi, Povázsai 1, Veszeli 6. Edző: Laurencz László

VASAS: Farkas A. – Böde 5, Balogh B. 1, Őri A. 6 (3), Csernus 2, Csernova 6 (1), Horova 4. Cs: Matus (kapus), Szélesi, Kóréh, Orosz, Blaskovits 3, Ábrahám. Edző: Köstner Vilmos

RÖPLABDA

Nem sikerült a riválisoknak közelebb kerülniük a Dági SE-hez, miután a kisebbik kaposvári csapat otthon kapott ki a Szolnoktól, a dágiak pedig remek játékkal győzték le a Papiron SC-Szegedet. A szegediek az első játszmában hamar hátrányba kerültek, és bár 12:10-nél visszaszerezték a vezetést, ezt követően már csak a dágiaknak jutott poén. A második szettben végig magabiztosan vezettek a vendégek, ám 17:12-nél érthetetlenül szétesett a játékuk, és a pillanatnyi blokkot kihasználva egyenlítettek a szegediek. A harmadik, illetve negyedik szettben aztán a dágiak magabiztosan ragadták magukhoz a kezdeményezést, és bár a Papiron többször felzárkózott, de még papíron sem volt a mérkőzés esélyese. A dágiak 3:1-es győzelmükkel továbbra is magabiztosan állnak az Extra Liga 6. helyén, és biztos bennmaradók.

Férfi Extra Liga az 5-8. helyért.

Papiron SC-Szeged–Dági SE 1:3 (–21, 21, –25, –22)

Szeged, 100 néző. V: Csikós, Szabó F.

SZEGED: Ézsiás 3, Maksa 6, Nacsa 19, Szűcs I. 7, Bába 4, Nagy A. 11. Cs: Bojti. Edző: Nyári Sándor; DÁG: Oszuska G. 1, Oszuska I Z. 3, Szauter 14, Zirigh 13, Oszuska II Z. 10, Haltrich 13. Cs: Koch N. (liberó), Torda, Soós, Horváth G. 2. Edző: Bognár Ellák