Érsekújvár. Szlovákia déli részén egyelőre csak tervezik az ipari parkokat. Az Érsekújvári járásban több helyszín is alkalmasnak mutatkozik ipari park létesítésére. Leggyakrabban Párkány és Szímő neve merül fel.
Önerőből vagy segítséggel
„Érsekújvár vezetői szintén foglalkoztak a problémával, és a városban három területet találtak alkalmasnak ipari park létrehozására. A város a közlekedés, az infrastruktúra és a munkaerő szempontjából ideális nagyobb ipari beruházások számára ” – mondta lapunknak Csanda László, az érsekújvári képviselő-testület tagja, az MKP képviselőjelöltje hozzátéve: „A gyakorlatban viszont a tőkeerős beruházó választja ki a számára leginkább megfelelő helyszínt. Érsekújvár készen áll a beruházni kívánó fél fogadására. Sajnos, az ország déli része nem bővelkedik jó minőségű gyorsforgalmi utakban, ám a kiépítés terepfeltételei adottak. A mindenkori kormány kezében a döntés, mely országrészeket részesíti előnyben, amikor az úthálózatok fejlesztéséről dönt”. Kérdésünkre, mit tehet egy kistérség önerőből Csanda elmondta, Érsekújvár és vidéke számára egyértelműen a falusi turizmus fejlesztése jelenti a jövőt. A környező városok, mint Párkány és Komárom, városfejlesztési programjukban egyértelműen a turisták becsalogatására helyezték a hangsúlyt. Érsekújvár egy kissé elmaradt e téren, mivel a csodaszép strandfürdője a város peremén fekszik, ahol nincs se szálloda, se kemping, sem egyéb szálláslehetőség. Vannak viszont kiskertek, hétvégi házak és a strand bővítésére alkalmas szabad területek. „Ezek kiváló lehetőséget jelentenek a városi turizmus fejlesztésére. Be kell vonni a magánlakás-tulajdonosokat is a szálláslehetőségek biztosításába, valamint fejleszteni kell a fürdő környezetét. Érsekújvár és Párkány között csodaszép szőlőtermelő vidék fekszik. A borkóstolókkal összekötött, népi hagyományokat is bemutató falusi turizmus nagyon népszerű manapság Magyarországon is. A jó példát csak el kellene lesnünk és alkalmaznunk idehaza is. A járásban országszerte híres védett területek, vadászatra kiválóan alkalmas erdőségek vannak. Ha külföldi vagy állami segítséggel elkezdődne a fejlesztés, a felvilágosító munka, a vidéki lakosság számára a falusi turizmus nagyon jó anyagi forrás lehetne” – mondta Csanda László. (kis)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.