Nem kellett a néppárti frakciónak a HZDS

Pozsony. Maradnak a függetlenek között a HZDS képviselői az Európai Parlamentben, nem kellenek a néppárti frakciónak. Hans-Gert Pöttering frakcióvezetőt megkereste egy küldöttség a HZDS-ből azzal, hogy Sergej Kozlík, Irena Belohorská és Peter Baco szeretne bekerülni az EPP-klubba.

Pozsony. Maradnak a függetlenek között a HZDS képviselői az Európai Parlamentben, nem kellenek a néppárti frakciónak. Hans-Gert Pöttering frakcióvezetőt megkereste egy küldöttség a HZDS-ből azzal, hogy Sergej Kozlík, Irena Belohorská és Peter Baco szeretne bekerülni az EPP-klubba. Pöttering kikérte a nyolc szlovákiai néppárti frakciótag véleményét.

„Elhiszem, hogy szívesebben tartoznának hozzánk, mint a függetlenekhez, mert ha a frakció egységes álláspontra helyezkedik valamilyen kérdésben, könnyebb szövetségeseket találni” – nyilatkozta lapunknak Duka Zólyomi Árpád, aki az MKP színeiben került a néppárti klubba. A magyar párt és a KDH egyértelműen ellenezte a három HZDS-es tagságát, az SDKÚ kissé sumákolt, de végül úgy döntöttek, egyikük sem támogatja a HZDS felvételét. „Amíg Vladimír Mečiar ott van, addig szóba sem jöhet a dolog. Ha pedig egyszer más kerül a HZDS élére, ki kell várni, mivé fejlődik a párt. Egyhamar nem lesznek az EPP tagjai, különben sem lehet csak úgy csatlakozni egy ideológiai irányvonalhoz, előbb ki kell építeni egyfajta értékrendszert, s eszerint kell cselekedni! Amíg szélsőséges, buta és nacionalista megnyilvánulású „Kozlíkok” lesznek a HZDS-ben, ellenezni fogom a tagságot! Kozlík a múlt héten a sajtóban olyan förtelmes dolgokat állított, hogy ha akarnék, sem tudnék hasonlót kitalálni! Szerinte mi előre elkészített, Szlovákia-ellenes stratégiával indultunk a parlamentbe! Hallatlan!” – mondta lapunknak felháborodva Duka Zólyomi Árpád.

Az euroképviselők állítják, bár nem mindegyikük került abba a bizottságba, melyet megálmodott magának, elégedettek. A bizottságok összetétele még nem végleges, szeptemberben módosulhat. Duka Zólyomi például úgy tudta, a kulturális testületbe nem került be, az Európai Parlament honlapja szerint viszont annak is rendes tagja. „Engem is meglepett a dolog, mert a legutóbbi megegyezés szerint nem vagyok annak a bizottságnak a tagja, de még nem törölték a nevem” – tette hozzá.

A bizottságoknak a rendes tagokon kívül vannak helyettes tagjai is. Ők is részt vesznek az üléseken, felszólalhatnak, javaslatokat terjeszthetnek elő, viszont nem rendelkeznek szavazati joggal. Csak akkor voksolhatnak, ha a rendes tagokból hiányzik valaki, ilyenkor az elnök kijelöli, mely póttagok szavazhatnak.

A bizottságokon kívül vannak albizottságok is. „Az emberjogi, valamint a biztonsági és védelmi albizottság korábban a külügyi testületen belül létezett. Az al- előtag csak hagyományból maradt meg, ám a testületek már nem alárendelt szervekként, hanem önálló egységekként, teljes értékű bizottságokként működnek. Az albizottság megnevezés nyelvtörténeti szempontból érdekes, gyakorlati jelentősége nincs” – magyarázta a magyar politikus. (sza)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?