Négy voksolás 2004-ben

Pozsony. Csáky Pál a KDH ellenállása esetén is szeretné, ha a kormány január végéig elfogadná a diszkriminációellenes törvény tervezetét, és beterjesztené azt a parlament elé. „A javaslatot már januárban jóváhagyhatná a kabinet” – véli a miniszterelnök-helyettes.

Pozsony. Csáky Pál a KDH ellenállása esetén is szeretné, ha a kormány január végéig elfogadná a diszkriminációellenes törvény tervezetét, és beterjesztené azt a parlament elé. „A javaslatot már januárban jóváhagyhatná a kabinet” – véli a miniszterelnök-helyettes. Csáky Pál a törvénytervezetről tárgyalni akar az ellenzéki frakciókkal is. Szlovákiának még május elseje, vagyis a csatlakozás dátuma előtt teljesítenie kell az Európai Unió elvárásait a diszkriminációellenes szabályozás területén. Ehhez vagy egy önálló jogszabályt kell elfogadnia, vagy több normát módosítania kell. A Koalíciós Tanács október végén megbízta Csáky Pált és Daniel Lipšicet, hogy dolgozza ki a szükséges javaslatokat. A diszkriminációellenes jogszabály normaszövege már tavaly elkészült, elfogadását eddig a KDH blokkolta, mivel az tartalmazza a homoszexuálisok jogainak garantálását is. Csáky szerint Lipšic eddig még semmilyen alternatív javaslatot nem juttatott el hozzá. Az MKP alelnöke a kormánykoalíció stabilitásának megőrzése érdekében fontosnak tartja a megegyezést az Ivan Šimko vezette Szabad Fórummal. Az év legfontosabb eseménye Csáky Pál szerint az uniós csatlakozás lesz, mely a várhatóan júniusban megrendezésre kerülő európai parlamenti választásokkal zárul le. A miniszterelnök tart attól, hogy az unió parlamenti képviselőinek megválasztásán – mely várhatóan az utolsó lesz a 2004-ben várható négy voksolás közül – alacsony lesz a részvételi arány. Szerinte az előrehozott választásokról szóló népszavazás csak a Smernek, a KSS-nek és a SNS-nek kedvez, ezért valószínűnek tartja, hogy a koalíciós pártok távolmaradásra szólítják fel a lakosságot. A népszavazás eredményét azonban nem tartja kötelezőnek a képviselőkre nézve. „Azoknak a jogászoknak adok igazat, akik azt állítják, hogy az alkotmány szerint a parlamenti képviselőket nem lehet kötelezni arra, hogyan szavazzanak” – mondta a miniszterelnök-helyettes. (l. p. j.)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?