Mit csináljak a szavazóhelyiségben?
A választóbizottságnak adja oda személyazonossági igazolványát. Miután a bizottság ellenőrizte adatait, kap egy üres borítékot és 26 szavazólapot. Az egyes lapokon más-más pártok képviselő-jelöltjei szerepelnek.
KÉT KÉRDÉS – KÉT VÁLASZ
A választóbizottságnak adja oda személyazonossági igazolványát. Miután a bizottság ellenőrizte adatait, kap egy üres borítékot és 26 szavazólapot. Az egyes lapokon más-más pártok képviselő-jelöltjei szerepelnek. A borítékkal és a lapokkal a szavazófülkébe megy, ott kiválasztja azt a lapot, pontosabban pártot, amelyikre voksolni akar. A többi lapot félreteszi. A kiválasztott lapon bekarikázhatja négy személy nevét, akiket biztosan a parlamentben szeretne látni. Négynél kevesebb nevet is karikázhat, de többet nem. Ha négynél többet választ, a karikázások érvénytelenek. Miután bekarikázta a megfelelő neveket, a lapot – ezt az egyet! – beleteszi a borítékba, leragasztja, és az urnába dobja. Ha a lapot nem teszi borítékba, anélkül dobja az urnába, szavazata érvénytelen lesz. A többi szavazólapot hazaviheti vagy eldobhatja. Tehát a lényeg: egyetlen lapon karikázzon és azt az egyet tegye a borítékba, majd az urnába.
Mit csináljak, ha elrontom, ha rosszul töltöm ki a lapot, ha több számot karikázok?
Menjen vissza a választóbizottsághoz, és mondja meg, hogy eltévesztette. Kérjen új szavazólapokat. Ha az elrontott lapot helyezi a borítékba, akkor az a párt, mely szavazócéduláját a borítékba teszi, kap egy szavazatot, ám a karikázás érvénytelen lesz. (sza)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.