<p>Idén lesz húsz éve, hogy megváltozott a Csehszlovák Szocialista Köztársaság neve. Előbb Václav Havel akkori elnök javaslatára kimaradt a megnevezésből a "szocialista" jelző, majd vita kezdődött, mi legyen az új hivatalos elnevezés.</p>
Húsz éve dúlt a kötőjeles háború
Havel a "Csehszlovák Köztársaságot" javasolta, ám ez ellen elsősorban a szlovák politikusok emelték fel szavukat, mert a két világháború közti "republikára" és annak sokat kárhoztatott centralizmusára emlékeztette őket. Az első kompromisszumos megoldást 1990. március 29-én hagyta jóvá a Szövetségi Gyűlés: a csehek Csehszlovák Föderatív Köztársaságnak, a szlovákok - kötőjelesen - Cseh-Szlovák Föderatív Köztársaságnak (Cseh-Szlovák Szövetségi Köztársaságnak) nevezték a közös államot. Mivel az úgynevezett kötőjeles háború ezzel sem ért véget, április 20-án a Szövetségi Gyűlés a Cseh és Szlovák Föderatív Köztársaság (Cseh és Szlovák Szövetségi Köztársaság) névalak mellett határozott.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.