Híd: Szertefoszlott álmok

A Híd a vártnál jóval gyengébben teljesített a parlamenti választásokon, a narancssárgák a voksolás előtt két számjegyű ered-ményben bizakodtak. Végül a 6,5%-os támogatottság 11 képviselőt hozott a Hídnak, akik közül négy szlovák.Pozsony.

A Híd a vártnál jóval gyengébben teljesített a parlamenti választásokon, a narancssárgák a voksolás előtt két számjegyű ered-ményben bizakodtak. Végül a 6,5%-os támogatottság 11 képviselőt hozott a Hídnak, akik közül négy szlovák.

Pozsony. Bugár Béla és pártja nagy optimizmussal indult neki a választásoknak, nem titkolták, hogy két számjegyű eredményre számítanak. Viszont már az első részeredmények kijózanították a Hidat, hiszen nemcsak a két számjegyű eredmény nem jött be, hanem gyakorlatilag a négy évvel korábbihoz képest is csökkent a támogatottságuk. 2012-ben a Híd 6,89%-os eredménye 176 088 szavazatot hozott. A 6,5% 169 593 szavazatot jelent, vagyis a korábbihoz képest most közel 6500 szavazatot veszítettek.

Bugár Béla pártelnök közel 13 ezer preferenciakarikával kapott kevesebbet, mint 2012-ben. Szombaton 108 523 szavazó voksolt Bugárra, négy éve viszont 121 414 karikát kapott. Lucia Žitnanská sem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket. 2012-ben az SDKÚ listáján 103 517 szavazattal megelőzte Mikuláš Dzurindát és Ivan Miklošt is. A Hídnak viszont már csak 59 145 voksot hozott. A negyedik helyen induló Simon Zsolt 27 041 preferencia karikával lazán megelőzte Solymos Lászlót, aki 18 464 vokssal a harmadikról a negyedik helyre esett vissza. Jelentőset lépett előre František Šebej, aki a rá leadott 17 403 szavazattal a 10.-ről az 5. helyre jött fel. 9 028 szavazattal Peter Kresák alkotmányjogász a 20. helyről az első 10-esbe karikázta fel magát. „Ez gyenge eredmény és nem örülök neki, jóval nagyobb ambícióink voltak” – mondta Bugár Béla, aki nem leplezte csalódottságát. A választások éjszakáján azonban elsősorban a sajtót hibáztatta az eredményekért.

A Híd elnöke tegnap már nem zárta ki az előrehozott választások lehetőségét sem, mivel nem tudja elképzelni, hogyan tudna működni egy szakértői kormány ebben a helyzetben. „Szertefoszlottak az álmok egy olyan reformpárti kormányról, mely erősítené a jogállamiságot, harcolna a korrupció ellen, és erős partnere lenne Európának az uniós elnökség idején” – mondta Bugár. Hozzátette, olyan rendszerellenes pártok jutottak be a parlamentbe, melyek kizárják egy Európa-orientált stabil kormány létrejöttét. Viszont katasztrófához vezetne az is, ha az előrehozott választásokra az uniós elnökség idején kerülne sor. Bugár kategorikusan elutasította az együttműködést az SNS-szel és Marian Kotleba pártjával, de partnernek nem tudja elképzelni Boris Kollárt sem. A Híd elnöksége ma csak a kialakult patthelyzetet elemzi. Egyelőre nem tudni, hogy a választásokat mikor értékeli ki a párt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?