Győztek az esztergomiak, és nyert a Dorog is

A hétvégén mind a harmadosztályban, mind a megyei első osztályban pályára léptek régiónk csapatai. A megyei első osztályban az Esztergom a nem túl acélos Nagyigmánd otthonában lépett pályára, s igyekezett javítani nem túl fényes őszi statisztikáján.

A hétvégén mind a harmadosztályban, mind a megyei első osztályban pályára léptek régiónk csapatai. A megyei első osztályban az Esztergom a nem túl acélos Nagyigmánd otthonában lépett pályára, s igyekezett javítani nem túl fényes őszi statisztikáján. Az első játékrészben nem esett gól, a szünet után viszont háromszor is beköszöntek a vendégek, s magabiztos győzelmet arattak. Győzelmükkel a királyvárosiak egyelőre a 10. helyen állnak 20 ponttal, 17 egységgel lemaradva az éllovas Komárom mögött.

Az NB III. Duna-csoportjában az utolsó előtti II. Kerület látogatott Dorogra, ahol a hazaiak számára csak a győzelem volt elfogadható eredmény. Éppen emiatt volt váratlan a 12. percben a vendégvezetés, amelyre nem egészen tíz perccel később sikerült válaszolni, így a félidőben 1-1 volt az állás. A második játékrészben sokáig úgy tűnt, nem lesz újabb gól, majd a mérkőzés hajrájában a dorogiak megszerezték a győztes találatot. A 2-1-es sikerrel a Dorog továbbra is 6., ám nincs túlzottan leszakadva a közvetlen élen állóktól sem.

Visszatekintő:

Megyei I. osztály – 18. forduló

Nagyigmánd–- Esztergom 0-3 (0-0)

Nagyigmánd, 300 néző, vezette: Paulovics I.

NAGYIGMÁND: Suly–k - Márkus, Petőcz, Molnár, Rózsahegyi, Bugyi, Vörös, Lengyel, Takács, Bálint, Glázer. Csere: Varga, Major, Mészáros. Edző: Mörtel Béla.

ESZTERGOM: Cziv–sz - Pivók, Cserép, Schalik, Sztoj-ka, Hídvégi, Kneiszel, Méhes, Nagy Patkó, Farkas. Csere: Orgoványi, Marosi. Edző: Holdampf Sándor. Góllövő: Sztojka, Farkas, Kneiszel.

Ifi: Nagy–gmánd - Esztergom 1-2 (1-1).