Csütörtökön közel háromezren menekültek Ukrajnából Szlovákiába
2022. május 20. 09:30

162-en kértek átmeneti menedéket. Szlovákiából 3 355 személy lépett be Ukrajna területére
„56 rendőr, 70 tűzoltó, 100 vámos, 156 katona, 93 önkéntes, 43 külföldi katona, és a migrációs hivatal 18 munkatársa végezte az Ukrajnából érkező menekültekkel kapcsolatos teendőket” – közölte Eliášová.
A háború kitörése óta 439 382 menekült érkezett Szlovákiába. Március 1-je óta 76 977 személy kapott ideiglenes menedéket. Február 24. óta 180 626 személy lépte át a határt Szlovákiából Ukrajna felé.
Úgy vagyunk az újságírással, mint a hivatásos zenészek: fellépünk naponta a „kőszínházban", elegáns ruhában a hűséges, bérletes közönségünk előtt, vagyis eljuttatjuk a postaládákba, árushelyekre nyomtatott napilapként a fizetős Új Szót. És mondhatjuk azt, hogy kiállunk a mélyen tisztelt publikum elé a korzón is, kicsit könnyedebben szórakoztatjuk, elgondolkodtatjuk a közönséget, érzelmeket kiváltva az erre járó tömegből. Ez az előadás pontosan olyan szenvedélyes, mint a kőszínházi fellépés, ugyanúgy sok munkával jár, mégis ingyenes. Ha tetszett, hálásan fogadjuk adományát, amit a jelképes hegedűtokba helyezhet. Eddigi felajánlásait is szívből köszönjük az új hangszerekhez, a zenekar bővítéséhez, a repertoár kiszélesítéséhez: az ujszo.com naprakész működtetéséhez.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.